Ümit Bahtiyar'dan Gazeteciler Günü Açıklaması

Ege - Denizli 10 Ocak 2019 12:55
Videoyu Aç Ümit Bahtiyar'dan Gazeteciler Günü Açıklaması
A
a

İYİ Parti ve CHP’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ümit Bahtiyar 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle yazılı bir açıklama yaptı.

http://www.denizli.bel.tr/
Bahtiyar açıklamasında, bir toplumun sağlam temellere sahip olmasının yolunun, basın emekçilerinin özgür bir çalışma ortamında, yüksek yaşam standartlarına sahip olmasından geçtiğini söyledi. Bahtiyar, basın çalışanlarının yaşadığı sorunların çözümünde ve haklarının korunmasında, yönetimlerle basın çalışanlarının birlikte hareket ederek, karşılıklı görüş alışverişinin önemini vurguladı.

İYİ Parti ve CHP’nin oluşturduğu Millet İttifakı’nın Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Ümit Bahtiyar açıklamasında, bir toplumun medya ve basın gücü ile orantılı bir işleyişe sahip olacağının da altını çizdi. Bahtiyar; “bugün, bütün yazılı ve görsel basın kuruluşlarımız ve basın emekçilerimiz birçok açıdan zor şartlarda görevlerini yerine getirmeye çalışıyor. Oysa basınımızın gücü toplumsal yapımızı ve işleyişimizi de gösteren önemli bir göstergedir.” dedi.

4. Kuvvet

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Ümit Bahtiyar; “Dünyanın kabul ettiği bir gerçek vardır. Medya, basın her zaman toplumdaki dördüncü kuvvet olarak tanımlanır. Yani toplumsal işleyişte yeri yasama, yürütme ve yargıdan sonra gelir. Çünkü basın bir toplumun gözü, kulağı, haber alma hakkı, haber ağı, refleksidir.  Dolayısıyla, basınını, ekonomik olarak yüksek yaşam standardı ve özgür çalışma ortamı ile güçlendiren toplumlar aynı ölçüde güçlü ve sağlam temellerini koruyabilecektir.” dedi. Bahtiyar basın emekçilerinin bugün tüm Türkiye’de olduğu gibi Denizli’de de birçok açıdan zor şartlarda görevlerini yerine getirdiğinin altını çizerken, bu sorunlara çözümünde ve basın çalışanlarının haklarının korunmasında yönetimlerin ve basın çalışanlarının birlikte hareket ederek, karşılıklı görüş alışverişinde bulunmalarının önemini vurguladı. Bahtiyar; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla tüm basın emekçilerinin gününü kutladı.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat