Ümmühan'ın Azmi Herkese Örnek Olacak!

Okunma: 1782
Ege - Denizli 22 Ağustos 2016 10:23
Videoyu Aç Ümmühan'ın Azmi Herkese Örnek Olacak!
A
a

Down sendromlu Ümmühan, Merkezefendi ile geleceğe kulaç atıyor…

http://www.denizli.bel.tr/
Merkezefendi Belediyesi’nin Şehit Hasan Eser Ortaokulu’nda kurduğu portatif havuzlarda yüzme öğrenen down sendromlu Ümmühan Girgin, şimdilerdeMerkezefendi ile geleceğe kulaç atıyor. Yüzündeki gülümsemeyle çevresine adeta ışık saçan Ümmühan’ın bu azmi, ailesine de büyük sevinç ve umut kaynağı oluyor.
Merkezefendi Belediyesi’nin ‘Yüzme öğreniyoruz, birlikte eğleniyoruz’ projesi kapsamında ilçedeki 6 bine yakın 6-13 yaş arası çocuk yüzme öğreniyor. Yaz tatilinin keyfini Merkezefendi’nin havuzlarında yaşayan çocuklar, tam anlamıyla gününü gün ediyor.  6 bin çocuk arasında biri var ki, hepsinden farklı. O isim, Şehit Hasan Eser Ortaokulu'na kurulan portatif havuzlarda geleceğe kulaç atan Ümmühan Girgin… Ümmühan’ı, arkadaşlarından ayıran özelliği ise down sendromlu olması. 14 yaşındaki Ümmühan, yüzme antrenörü Serpil Hüsünbeyi’nin gözetiminde yüzmeyi öğrendi.  Şimdiler de Ümmühan, yüzündeki gülümsemeyle kimsenin yardımı olmadan yüzebiliyor. Ümmühan’ın bu mutluluğu havuzlarda her dakika ailesi ve arkadaşları da şahit oluyor.

AİLESİ ÇOK MUTLU

Kurs günlerinde kızı Ümmühan ile havuzlara gelen anne Yeliz Girgin, yüzme öğrenen kızı adına ailecek mutlu olduklarını söyledi. Anne Girgin, “Öncelikle Merkezefendi Belediye Başkanımız Muhammet Subaşıoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Allah ondan razı olsun. İnşallah kızım ileride daha iyi bir yüzücü olur. Bu kurs bizim için çok iyi oldu” dedi.

“KIZIMIZIN MUTLULUĞU BİZİM MUTLULUĞUMUZ”

Anne Girgin konuşmasının devamında, “Evde çok sıkılıyordu. Her zaman dışarıya çıkaramıyorduk. Buraya gelmekle hem sıkıntısını atıyor hem de eğleniyor. Onun yüzdüğünü görünce biz de mutlu oluyoruz. Tekrar tekrar Allah başkanımızdan razı olsun” dedi.

“ÜMMÜHAN İSTEDİĞİNDE HERŞEYİ YAPABİLİR”

Yüzme antrenörü Serpil Hüsünbeyi, Ümmühan’ın başarılı bir öğrenci olduğu söyledi. Hüsünbeyi, “Ümmühan’ın ilk başlarda su korkusu vardı. Ancak zaman geçtikçe alıştırdık. Burada arkadaşları falan olduğu için daha çabuk alıştı. Sudan korkan bir çocuk bir derste suya atlamayı öğrendi. Hatta birden bire bunu yapabildiği için annesi de çok şaşırmıştı. Ümmühan istediğinde yapabilen bir çocuk. Daha iyisini de yapabileceğini biliyoruz” dedi.
 
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat