Ünsal, Kurban Bayramı Mesajı Yayınladı

Ünsal, Kurban Bayramı Mesajı Yayınladı

Iğdır Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Serdar Ünsal  , Kurban bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

A+A-

Ünsal, mesajında ,”Geçen yıl kurban bayramı Karabağ’da kutlandı bayram namazı kılındı. Bu senede yine kutlanacak. İnşallah gelecek yıl Kurban bayramı namazını Doğu Türkistan’da Türk Yurdu Erivan’da  Göy mescid’de kılarız.Bu isteğimizde gerçek olur. “dedi.

          Serdar Ünsal, Bayramlar kardeşliğin pekiştiği günlerdir. Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Yarınlar niyettir. Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan kırgınlıklarını unuttukları,barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bayramlar, millî ve dini duyguların, inançların yaşandığı günlerdir. Maalesef bugün Gazze'de ,Irak'ta Suriye'de,Doğu Türkistan’da Müslümanların kanı akmakta . Ortadoğu kan gölüdür.ABD,İsrail ve İşid,PKK  müslüman kanı akıtmakta kana doymamaktadır.

           Dört yıl önce kurban bayramında  şöyle bir istekte bulunmuştum.”  Allah’tan isteğimiz gelecek Ramazan bayramında Esir Türk illeri Doğu Türkistan,Kerkük ,Dağlık Karabağ Hocalı’nın hür özgür olması”ydı Allah’a şükür ki Karabağ azad oldu.    Allah’tan isteğimiz gelecek Kurban bayramında ,akan kanların  durması yönündedir.Doğu Türkistan’ında özgür olması ,Türk yurdu olan Erivan’a Türklerin dönüş yılı olmasıdır. Bu vesile ile Oğuz-Türkmen boylu,Bozkurt soylu,tarih öncesinden Hun yiğitlerine,Göktürk,Kutluk ve yüzlerce oymak...Selçuklu,Osmanlı torunu,genç Türkiye Cumhuriyeti ve başta Azerbaycan olmak üzere  diğer Türk İlleri mensupları;Ocağın tütsün,soyun sürsün,başın dik,alnın ak ve açık,ömrün uzun ve güzel, olsun  , Kurban Bayramınız ebedi ve kutlu olsun...”dileğinde bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.