Yasin Öztürk O Zam Kararının Peşine Düştü

Gündem 15 Eylül 2018 11:33
Videoyu Aç Yasin Öztürk O Zam Kararının Peşine Düştü
A
a

İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk ören yeri giriş ücretleriyle DÖSİMM'in ihalesini meclis gündemine taşıdı ve Kültür ve Turizm Bakanlığı'na "Kıyak mı yapıyorsunuz?' soruusnu yöneltti.

http://www.denizli.bel.tr/
Ören yeri giriş ücretlerinde yapılmış olan yüksek zammdan sonra İyi Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, ihaleci firma ve yapılmış olan zamları araştırdı. Konu ile alakalı saha araştırmasında bulunan Öztürk Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un cevaplaması için bir de soru önergesi verdi.
 
Öztürk geçtiğimiz sene Ekim’de yapılmış olan ihaleye dikkatleri çekti ve 1 Ekim'den sonra uygulanacak olan zamların halkta hoşnutsuzluk yarattığınından bahsetti.  İhalenin pazarlık usulüyle yapıldığından bahseden Denizli Milletvekili Öztürk ihaleyi almış olan firmanın yabancı ortaklı Sıcpa Turkey olduğunu ifade ederek; bu şirketin ortaklarının içinde Cüneyt Zapsu'nun asistanı olarak
kamuoyunda tanınan Cavidan Gülsen Karanis Ekşioğlu  oluğ olmadığını ve bu
bağlantısı münasebet ile kıyak çekildiği söylentilerinin kendilerini rahatsız edip etmediğini sordu.
 
Yasin Öztürk bunun yanından Devlet İhale Kanunu'nun 51'nci maddesine atıfta bulunup firmanın hangi gerekçeyle ihaleye kabul edildiği sorusunu da yöneltti.
 
İyi Parti Denizli Miletvekili Yasin Öztürk Ören yeri girişdeki ücretlere yapılmış olan zamların enflasyon hedeflerinin çok üzerinde olduğunun da altını çizip
yönlendirdiği soruda; Neyin baz alınarak bu zammı yaptıklarını, Zammın, ihaleyi almış olan firmaya ne kadar ek gelir sağlayacağını, ihale süresinin bitimine kadar olan zamların firmaya gelir olarak yansıyıp yansımayacağını sordu.
 
Öztükr sorularına şöyle devam etti:
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon
deniz eldenizli 16 Eylül 2018 20:31

Anne baba iki de evladı etti 4 kişi. Bu eve 4 kişilik bir aile misafir gelse haydi pamukkaleye göstermemek olmaz. İki araba ile pamukkaleye 8 kişi 50'şerliradan 400 lira arabalar için oto park parası sonra otoparktan pamukkaleye gidiş dönüş dolmuş parası arkasından yemek parası ne yaptı en az 700 lira.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat