Yeni Çevre Yolunda Sona Gelindi

Ege - Denizli 12 Eylül 2018 14:12
Videoyu Aç Yeni Çevre Yolunda Sona Gelindi
A
a

Ulaşım projeleriyle şehir trafiğini büyük oranda rahatlatmış olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 50 metre genişliğinde olan yeni çevre yolunda sona geldi.

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu çerçevede Üçler Bulvarı’nda süren 50 metre genişliğindeki yeni çevre yolu Hal Kavşağı’na bağlanacak; bu şekilde 1200 Evler, Yenişehir, Adalet, Gümüşler, Üçler, Göveçlik, Yenişafak, Hisar, Hallaçlar, Barutçular, Bereketler, Çakmak, Kadılar ve Karahasanlı bölgesindeki pek çok mahalle İzmir Bulvarı, Bozburun yolu ve buradan da Ankara yoluna güvenli bir biçimde erişecek. Yeni çevre yolu 4 gidiş, 4 geliş, 2 parklanma alanı, bisiklet yolu ve otobüs ceplerinden meydana gelecek. Her iki yönde de kaldırımın olduğu çevre yolunda bunun yanında 3 tane de akıllı kavşak olacak.
 

Onbinlerce araç artık şehir merkezine girmeyecek

 
Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırmış olacağı dev projeyle her gün şehir merkezi trafiğine girmek durumunda olan onbinlerce araç 50 metre genişliğindeki yeni çevre yolunu kullanacak ve bu şekilde trafik çok rahatlamış olacak. Proje çerçevesinde 2 kavşağın inşası tamamlanırken, son akıllı kavşağın yapımı da hızlı bir biçimde sürüyor. Yolun temel ve beton kaplama işleri de bitti. Aydınlatma montajı ve orta refüj inşası ile ağaçlandırma çalışmalarında ise sona gelindi.
 

“Denizlimize yakışır bir çevre yolu”

 
Başkan Osman Zolan, yeni çevre yolunun ken merkezindeki trafiğini rahatlatmada önemli bir rol oynayacağını, pek çok mahallenin olduğu bölgeyle İzmir ya da Ankara yönüne gitmek isteyen vatandaşların 50 metre genişliğindeki yeni çevre yolunu kullanacağını, hemşehrilerin bundan sonra şehir merkezi trafiğine girmeksizin gitmek istedikleri noktaya daha güvenli, ekonomik ve kolay bir biçimde ulaşabileceğini, Denizli’ye yakışır yeni çevre yolunun kısa zamanda tamamlanıp vatandaşların hizmetine sunulacağını sözlerine ekledi.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat