Yeşilyuva Ve Söğüt’ün Hayali

Okunma: 1507
Ege - Denizli 22 Ağustos 2016 15:48
Videoyu Aç Yeşilyuva Ve Söğüt’ün Hayali
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Acıpayam ve Çardak ilçelerini birbirine bağlayacak Yeşilyuva-Söğüt yolunda çalışmalara başladı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Yolumuz tamamlandığında Acıpayam Yeşilyuva’dan, Çardak Havalimanı’na ve Ankara’ya gidiş bağlantısını sağlamış olacağız” dedi.

http://www.denizli.bel.tr/
Büyükşehir’den ulaşımda dev bir yatırıma daha

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın bir süre önce açıkladığı 121 Dev Proje kapsamında milyonlarca liralık ulaşım yatırımlarına imza atan Büyükşehir Belediyesi, Acıpayam’ın Yeşilyuva Mahallesi ile Çardak’ın Söğüt Mahallesi hattında bulunan 31 kilometrelik yolda çalışmalara başladı. Özellikle Yeşilyuva ve Söğütlülerin uzun yıllar hayali olan yolda başlayan çalışmalar çevre mahalle ve ilçeler tarafından da sevinçle karşılandı. Çardak Havalimanı ve Ankara yönüne gitmek için Denizli merkezinden geçen Acıpayamlılar, Acıpayam ve Çardak ilçelerini birbirine bağlayan projenin bitirilmesinin ardından Yeşilyuva-Söğüt yolunu kullanarak zamandan ve yakıttan tasarruf etmiş olacak. Yol sadece Acıpayam ve Çardak halkı için değil, çevre mahalle ve ilçelerde yaşayan vatandaşlar için de bir alternatif olacak. Yeşilyuva-Söğüt mahalleleri arasındaki dağ yolunda yapılan düzenleme çalışmaları sonucunda Denizlililer; alt yapısı bitirilmiş, yüksek standartlı, modern ve güvenli bir ulaşım imkanına daha kavuşmuş olacak.

“Şimdiden hayırlı uğurlu olsun”

Yeşilyuva Mahallesi’ne yaptığı ziyarette projeyle ilgili açıklamalarda bulunan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, “Yeşilyuva’nın uzun zamandan beri arzusu olan Çardak ve Söğüt’e bağlanan yolda çalışmalarımız başladı. Yolda hafriyatlar, köprüler ve menfezler yapılıyor. Yolun asfaltla ilgili ihalesini de gerçekleştirdik. Yolumuz tamamlandığında Acıpayam Yeşilyuva’dan, Çardak Havalimanı’na ve Ankara’ya gidiş bağlantısını sağlamış olacağız. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun” dedi.

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat