Yıkım Akşamları Yapılıyor

Ege - Denizli 27 Eylül 2018 11:54
Videoyu Aç Yıkım Akşamları Yapılıyor
A
a

Denizli iline bağlı olan Merkezefendi ilçesinde, Gazi Bulvarı ile Enverpaşa caddelerinin kesişmiş olduğu yerdeki bulunan Özel İdare İşhanı'nın yıkımına başlandı.

http://www.denizli.bel.tr/
Merkezefendi'ye bağlı Saraylar Mahallesi, Enverpaşa Caddesi’ndeki parsel üstünde bulunan, bodrum bölümleri ile beraber 9 katlı bir bina olan Özel İdare İşhanı'nın yıkım için iş makineleri çalışmalarına başladı. 18 Nisan tarihinde yapılmış olan ihale ile 16 bin metrekarelik kapalı alana sahip binanın yıkım işini alan firma, yaya ve araç trafiğinin daha az olduğu akşam sularında çalışmalarını yapmakta.
 
Yıkıl yapılacak yerin çevresindeki esnaf, yıkım çalışmalarından haftalar öncesi bölgedeki Enverpaşa Caddesi'nin 459 Sokak ile 512 Sokak kesişimi arasında kalan bölümle Gazi Mustafa Kemal Bulvarı'nın Delikliçınar yönüne olan şeridinin trafiğe kapatıldığından bahsederek çalışmanın hızlı bir biçimde yapılarak enkazın kaldırılmasını talep ettiler.

1979’da Hizmete Açıldı

Yapımına 1970'li senelerin ortasında başlanarak, 1979’dan beri hizmete açılmış olan İşhanında 250 işyeri yer almakta. İşhanından önce ise burada, Denizli ilinde ikamet eden Rum asıllı Kimon Pondozoplu'nun evi vardı. Bu yapı daha sonra da Vali Konağı'na dönüştürülmüştü.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat