Yırtılan Bayrağı Aktepeli Gençler Değiştirdi

Ege - Denizli 21 Eylül 2018 15:01
Videoyu Aç Yırtılan Bayrağı Aktepeli Gençler Değiştirdi
A
a

Aktepe'de 1 aydır yırtık olan Türk Bayrağını Aktepe mahallesinin gençleri dün kendi imkanları ile değiştirip yerine yenisini astılar.

http://www.denizli.bel.tr/
Bayrak sevgisi Aktepeli gençleri ortak paydada bir araya getirdi.
Bu senenin başında Aktepe'deki bir caminin iki minaresi arasına asılmış olan Türk Bayrağı yırtılınca mahalleli gençler organize olarak yırtık bayrağı yenisi ile değiştirdiler.

Bayrak her yıprandığında ya da eskidiğinde Aktepe mahalle gençleri kendilerine görev edinip bayrağı kendi imkanları ile değiştirdiklerini ve de bunu yapmaktan çok mutlu olduklarını belirttiler. Aktepe mahallesinde muhtarlık binasının yanında bulunan camiye asılan bayrağı yenisiyle değiştirmenin mutluluğunu yaşayan gençler, Aktepe Mahalle muhtarının bu duruma ilgisiz kalışından da şikayetçiler.

Aktepeli gençler, ''Biz bayrağımız orada dalgalandıkça mutluluğumuza mutluluk katan ve de bayrağımızın önemini ve değerini bilenlerdeniz, bizler olduğumuz sürece bayrağımız orada dalgalanacak. Hiç kimse ilgilenmezse bile bizler yine görevimizi yerine getireceğiz. Ama gönlümüz isterdi ki bizlerdeki bu hassasiyeti ve bu sevgiyi başkaları da ve özellikle de muhtarımız göstersin'' diyerek duygularını dile getirdiler.

     

Şimdi Dalgalanıyor

Aktepeli gençlerin kendi  imkanlarıyla değiştirilerek yerine yenisi asılan bayrak  5x7.5 ebatlarında ve şimdilerde iki minare arasında nazlı nazlı dalgalanarak milletini selamlamakta.

Akishaber ailesi olarak bu güzel davranışı sergileyen inaçlı ve bayrağa büyük saygı besleyerek kimsenin demesine gerek kalmadan bunu kendilerine görev edinerek her seferinde yeni bayrakla camilerini süsleyen Aktepe'nin gençleri Yasin Önenç, Hakan Kavak, Ercan Karadaş ve Muhammet Karataş'a teşekkürlerimizi iletirken, böyle gençler olduğu sürece her şeyi başarmak için çok umudumuzun olduğunu da belirtmek isteriz
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon
Yasin Önenc 21 Eylül 2018 15:37

Allah nasip Ettikce Sag Oldukca Dalgalandırmaya Devam Edecegiz 2ci'sini de biz Yeniledik 3_4 ayda Bir Yırtıldıkca Yenileyecegizde Dalgalan sende Safaklar gibi ey Şanlı Hilal

0 3 Cevap Yaz
Semiha can aras

Helâl olsun genclere tebrik ederim Bayrak namus ve şereftir herkes duyarli olmalı o cami muhtarlığın dibinde oluşu muhtarin gormeyisi beni dahada üzdü 😦😖😠çok sinirlendim yazıklar olsun. Iyi akşamlar

0 0
Cafer birtürk

Allah sizlerden razı olsun gençler sizler bu vatanın ilelebet teminatısınız NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

0 0
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat