Yüksel Ülkücülerden Oy İstedi...Öztürk Cevap Verdi!

Yüksel Ülkücülerden Oy İstedi...Öztürk Cevap Verdi!

Denizli AK Parti Milletvekili Mehmet Yüksel ve MHP İl Başkanı Yasin Öztürk arasında seçim önü atışma yaşandı.

A+A-

Denizli Milletvekili aynı zamanda Ak Parti Denizli Milletvekili adayı Mehmet Yüksel, ülkücü harekete Büyük Türkiye yoluna destek olun çağrısıyla bir açıklama yaptı. Mehmet Yüksel’in bu açıklamasına MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk’ün cevabı ise gecikmedi. Öztürk açıklamasında Yüksel’e “partin sıkışınca sermaye mi oldun” sözleriyle yanıt verdi.

YÜKSEL’İN AÇIKLAMASI

Eski Türkiye’de yarın için plan yapılamazken günümüzde 2023 ve 2071 planları yapıldığını ifade eden AK Parti Denizli Milletvekili Adayı Mehmet Yüksel, “ülkücü dava arkadaşlarım bir değerlendirme yapacak ve büyük Türkiye yolunda alınan büyük mesafeyi dikkatle değerlendirecektir” dedi.

Alparslan Türkeş’in görüşleri ile üniversite yıllarında tanıştığını, o günden beri büyük Türkiye yolunda yürüdüğünü söyleyen Mehmet Yüksel, ülkücülüğün büyük Türkiye ideali olduğunu, ömrünce bu ideali için çalıştığını, şimdi AK Parti iktidarında da bu ideal doğrultusunda çalışmalarına devam ettiğini ifade etti. Yaptıklarının sözde değil özde olduğunu ifade eden Mehmet Yüksel, “2002 yılında 30 milyar dolarlarda olan ihracatın 150 milyar dolarların çok üzerine çıkması bile büyük Türkiye yolunda çok büyük bir hamledir. Türkiye’nin hastanede insanların rehin kaldığı bir ortamdan bu gün otel konforunda hastanelere kavuştu. Dünyada itibarlı bir Türkiye, güçlü bir Türkiye’nin temellerinin atıldığı bir dönem yaşıyoruz. Ülkücü kardeşlerim şimdi önemli bir karar verme aşamasındadır. Ben inanıyorum ki kalbinde büyük Türkiye aşkını taşıyan dava arkadaşlarım AK Parti iktidarına destek olacak, bu iktidarın sağladığı büyük başarıyı dikkatle takip edecektir.  Belki 1990 doğumlu arkadaşlarımız bunu bilmeyebilirler. Ama bu millet koalisyonlardan çok çekti bir daha bizi Allah o günlere düşmekten korusun. Şimdi zaman büyük Türkiye yolunda yürümek zamanıdır” dedi.

ÖZTÜRK CEVAP VERMEKTE GECİKMEDİ

MHP Denizli İl Başkanı Yasin Öztürk ise Mehmet Yüksel’in açıklamasına karşılık “Partin sıkışınca sermayemi oldun?” başlığı altında bir açıklama yaptı.

“1980 yılından bu yana hareketin hiçbir yerinde olmayan 60’lık Alzheimer (Alzheimer hastaları günü unutur sürekli eskiyi konuşur) İ. Melih Gökçek’in Denizli versiyonuna mı büründün?” diyen Öztürk açıklamasında şu sözlere yer verdi;

“Ülkücü hareket senin gibileri çok gördü ve ülkücüler senin gibilere hiçbir zaman prim vermedi. Ömrün boyunca ANAP’ta ve A.K.P’de siyaset yaptın. Bir (1) günlük dahi partimizde üyeliğin yok. MHP’nin hangi kademesinde bulundun da bizden medet bekliyorsun, bizden olduğunu söylüyorsun?

Ülkü ocaklarında vatan sevgisi öğretilir ve ÜLKÜCÜLERİN SİYASİ PARTİSİ MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ’dir. Vatana ihanet edenlerle kol kola gezenler ne zaman ülkücü olmuş?

Rahmetli Seyid Ahmet Arvasi’nin söylediği gibi senin gibilere ancak ÜLKÜCÜDEN GEÇİNEN denir.

Basın açıklamanda 1990 doğumlular bunu bilmeyebilir diye 25 yaş ve altındaki gençlere çağrıda bulunmuşsun. Peki sen 1980’de zoru görüp bu hareketi terk ettiğinde yani 25 yaşında iken neyi biliyordun be adam? Ülkücülüğün “Ü” sünü bile bilmeyen gafil, 35 sene sonra mı ülkücülük aklına geldi?

Partin senin gibi, hayat okullarında yaşı geçmiş sermayeleri makyaj yapıp tekrar piyasaya mı sürdü? Partin düşüşe geçince seni ŞİMŞİR ÇATAL mı yaptılar?”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.