Zeybekci:Zararların Tamamı Karşılanacak

Zeybekci:Zararların Tamamı Karşılanacak

Ekonomi Bakanı Zeybekci dondan zarar gören üreticilerin bekleyişine son noktayı koydu.

A+A-

Seçim çalışmaları kapsamında gittiği Çivril’de vatandaşlara seslenen ve önemli açıklamalarda bulunan Ekonomi Bakanı Zeybekci, don olayından zarar gören çiftçilerin zararlarının tamamının ödeneceğini söyledi.

 

Çivril İlçesi Cumhuriyet Meydanı'nda kalabalık bir vatandaş grubuna seslenen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ocak ayı başında yaşanan don olayına atıfta bulunarak üreticileri rahat nefes aldıracak bir açıklamada bulundu. Zararların karşılanması için girişim yaptıklarını açıklayan Bakan Zeybekci, “7 ile 8 Ocak 2015 tarihlerinde il genelinde ve çevre illerde don ve sel olaylarında meydana gelen zararın bakanlar kurulu kararıyla birlikte tamamının tanzim edilmesiyle ilgili girişim yaptık. Başbakanlık talimatını vererek tüm zararlar giderilecek” dedi.

 

ÖLMEK BUYSA YAŞAMAK NEDİR

Tarım konusunda meydanlarda yapılan konuşmalara da değinen Bakan Zeybekci, CHP İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu, Denizli'nin meydanında çıkmış bağırıyor, çiftçiyi ve tarımı öldürdüler diyor. Çıkıp ta konuşurken şöyle bir dikkat edeceksin. Böyle çiftçi öldü tarım öldü diye söyleyip, öteki taraftan kepçeleyip 'oh öldüm dersen' ben de derim ki bırak ta biraz millet ölsün senin gibi. TKDK'dan 584 bin lira doğrudan hibe alıyor. Ondan sonra diyor ki, çiftçiyi öldürdüler. Ölmek buysa yaşamak nedir?” diye sordu.

 

EKONOMİYİ ÖZETLEDİ

Genel hatları ile ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumu özetleyen Bakan Zeybekci, “Türkiye'de 2002 yılı öncesindeki gibi toplanan bütün vergilerin yüzde 86'sının faize ödeyen bir hükümet yok artık. O zamanlar IMF memurları her şeye bakıyordu. IMF memurları yetmedi dünya bankasından ekonomi bakanı geldi. O ekonomi bakanı onaylamadığı zaman Türkiye Cumhuriyeti başbakanı veya başbakan yardımcıları Denizli'ye 5 bin lira bile gönderemezlerdi.

 

DENİZLİ'YE MAZOTU BEŞ

DEFA BEDAVA VERİYORUZ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun koalisyonu CHP, MHP ve HDP' yle kuracağını, onların başka türlü matematiklerinin asla tutmadığını ve bu milletin bir daha asla ve asla koalisyonu bu memlekette fırsat vermeyeceğinin altını çizdi. Hükümete gelirlerse mazotu 1.5 lira yapacakların, hükümet oldukları yıllarda mazotun karnelerle kuyruklarda beklenerek verdiklerini dile getiren Zeybekci, şöyle devam etti: “Denizli'nin toplam mazot ihtiyacı 20 milyon litre. Mazot 3 lira bile olsa, 20 bin ton mazot 60 milyon lira yapar. 2014 yılında Denizli'ye doğrudan verilen desteklerle gelen hibe 250 milyon lirayı geçiyor. Bunlar geldiklerinde sorun, daldaki kuş, eldeki kaz. Allem gullem ediyor, abra kadabra diyor daldaki kuşu millete renkliyor boyuyor satmaya çalışıyor. Biz Denizli'ye mazotu beş defa bedava veriyoruz. Yetmez daha fazla vermek lazım” dedi.

 

SİZİN KARŞINIZA BELGE VE

PROJELERİMİZLE ÇIKTIK

Bütün bunlara rağmen çıkıp tarımı öldürdüler, çiftçi mahvoldu,diyorlar. Türkiye'de 2003 yılında 1 kilogram pamuğa verilen teşvik pirimi destek 4 kuruştu. 2014 yılı ürünlerine verilen teşvik 65 kuruş.

CHP İl Başkanı Nuri Çavuşoğlu Denizli'nin meydanında çıkmış bağırıyor, çiftçiyi ve tarımı öldürdüler diyor. Çıkıp ta konuşurken şöyle bir dikkat edeceksin. Böyle çiftçi öldü tarım öldü diye söyleyip, öteki taraftan kepçeleyip 'oh öldüm dersen' ben de derim ki bırak ta biraz millet ölsün senin gibi.

TKDK'dan 584 bin lira doğrudan hibe alıyor. Ondan sonra diyor ki, çiftçiyi öldürdüler. Ölmek buysa yaşamak nedir? Onların daldaki boyalı kuşu mu? AK Partinin icraatları mı? Biz sizin karşınıza belge ve projelerimizle çıktık” dedi.  

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.