Demiryolu Projelerinde Son Virajlar

Okunma: 1297
Ege - Denizli 23 Ağustos 2016 12:18
Videoyu Aç Demiryolu Projelerinde Son Virajlar
A
a

Türkiye’nin 8. en büyük ihracatçı ili Denizli’nin limana doğrudan bağlantısının olmaması uzun zamandır Denizli Sanayici, Tüccar İş Adamları Platformu tarafından her türlü kademede dile getirilmesine rağmen sorunun çözümüne dair bir adım atılamamıştı.

http://akishaber.com.tr/

Her biri aynı zamanda sanayici olan Denizli milletvekili Şahin Tin, Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci ve Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili’den oluşan ekibin geçtiğimiz Mart ayında TCDD Genel Müdürlüğü’ne yaptığı ziyaret sonrası hızlanan projelere bir destek de Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’den geldi.

Geçen hafta PTT A.Ş. Yönetim Koordinasyon Toplantısı için Denizli’de olan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Aslan’a Denizli ile ilgili lojistik projelerini anlatan Zeybekci, Bakan Aslan’dan projelerin tamamlanması sözünü aldı. Aydın – Denizli otoyolu bağlantısı dışında Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin üzerinde durduğu iki demiryolu projesi şunlar:

Bozburun Yük İstasyonu Projesi

Denizli sanayisinin yoğun olduğu Bozburun bölgesinde, bu yoğunlaşmanın kontrol altına alınması için ıslah organize sanayi bölgesi kurulması çalışmaları devam ederken, Denizli otogarının tam karşısında bulunan mevcut yük alanının trafikte ciddi bir kilitlenmeye yol açması ve giderek artan ihtiyaç sonucu Bozburun sanayi bölgesinin kalbine bir yükleme alanı yapılmasına yönelik işlemler hızla devam ediyor.

En son istasyon için uygun olan 45 dekarlık alanın Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından TCDD Genel Müdürlüğü’ne tahsis edilmesinden sonra İzmir Bölge Müdürlüğü yetkilileri tarafından çalışmalara başlanması beklenmektedir.

Çardak OSB’nin Değerini 2’ye Katlayacak Proje

20 yıldır yatırımcı arayan Çardak Özdemir Sabancı Organize Sanayi Bölgesi, Denizli Sanayi Odası’nın katkılarıyla Denizli’deki yeni yatırım dalgasının başrol oyuncusu oldu. 2.700.000 metrekare yatırım alanı bulunan Çardak OSB’nin, Çardak Tren İstasyonu’na uzaklığı ise 200 metre. Denizli Sanayi Odası bir süredir, Çardak OSB içerisine doğru yapılacak 200 metrelik bir

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

2017 Başbuğ Yılı İlan Edilsin mi ?

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • Dost Siteler
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat