Denizli'de Sosyal Medya Ayağa Kalktı!

Okunma: 6753
Ege - Denizli 11 Ekim 2016 09:39
Videoyu Aç Denizli'de Sosyal Medya Ayağa Kalktı!
A
a

Prematüre doğduğu için acil göz muayenesi yapılması gereken Defne bebeğe randevu için yardım isteyen bir kişiye söylediği olumsuz sözle sosyal medyanın tepkisini alan Rektör Bağ, konuyu araştırdı ve aileye yarın için randevu verildi.Kaynak: Sosyal medyada tepki yağdı, Defne bebeğe randevu verildi

http://akishaber.com.tr/

Antalya'da bir markette çalışan Halit Taşçı ve eşinin prematüre ikiz kız bebeği dünyaya geldi. 'Defne' ve 'Cemre' adları verilen bebeklerde, prematüre dünyaya geldikleri için sağlık sorunları yaşanmaya başladı.

TWITTER'DA REKTÖRDEN YARDIM İSTEDİLER

Baba Halit Taşçı, çocuklarının tedavisi için Antalya'dan Denizli'ye yerleşti. Özel bir hastanede bir süre kuvözde kalan çocuklardan Cemre, bağırsakları yapıştığı için ameliyat oldu. Suni bağırsak takıldı. Yaşam mücadelesi süren minik Cemre'nin tedavisi Pamukkale Üniversitesi'nde sürüyor.

Tedavi gördüğü hastaneden bir süre önce taburcu edilen Defne bebeğin ise gözlerine log testi yapılması gerekiyor. Çocuklarının tedavisi için işinden olan ve Denizli'ye yerleşen ailenin durumu sosyal medyada konu olunca bir sosyal medya takipçisi dün Twitter üzerinden Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ'a randevu alımı için yardımcı olmasını istedi.

"TWITTER'DAN HASTANE SIRA ALMA SERVİSİ BAŞLATMADIK"

Sosyal medya kullanıcısının, "Sayın Hocam prematüre bebeğimiz Defne'nin acilen göz muayenesi olması lazım. Randevuyu gün aşırı veriyorlar. Sıra için yardım lütfen" mesajına Rektör Bağ, "Twitter'dan hastane sıra alma servisi başlatmadık" yanıtı verdi.

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ'ın talebe verdiği yanıt sosyal medyada tepkilere neden oldu. Paylaşım üzerinden çok sayıda kişi Rektör'ün tutumuna tepki gösterdi. Tepkiler üzerine Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Bağ, çok sayıda paylaşım yaparak durumu araştıracağını, gerekenin yapılacağını belirtti.

Bağ, şöyle konuştu:

"Bugüne kadar sosyal medya üzerinden gelen bildirimler maalesef gerçeği yansımıyordu. Hep olduğundan farklıydı. Durumunu araştıracağım, gerçekten böyle bir olay varsa gereken mutlaka yapılacaktır. Haber detayına bakılırsa bebek hali hazırda zaten hastanede bulunuyor.

O hastaneden PAÜ'ye sevki gerekiyorsa bu kurumlar gerçekleştirilir. Henüz bu durumun gerçek olduğu kanıtlanmadı. Sadece tweetteki resim ve ifadeye bakarak çok erken yargılama yapılıyor. Benim kişiliğimle uyuşmayan tanımlamalar. Kurumumla ilgili her şeye duyarlıyım, konu sağlıksa daha fazla. Gerçek olduğunu anlayalım yeter ki.

Beni bilen bilir, bilmek isteyen de öğrenebilir. Her sorunun çözümüne duyarlı olduğum aşikardır. Kötü söz sahibine aittir. Ben sürekli Twitter kontrol eden biri değilim. Çalışıyordum, o sürede kontrol etmedim. Başka bir nedeni yok. Mesai saatlerinde de bakmam."

Pamukkale'de Zümrüt Mahallesi'nde oturan, ekonomik durumu iyi olmayan Taşçı Ailesi, bugün Pamukkale Üniversitesi'nden telefonla arandı ve yarın için randevu verildi.

Çocuklarının sağlığı için işinden olan ve maddi durumu iyi olmadığı öğrenilen ailenin ev eşyaları da Denizli Büyükşehir Belediyesi Sevgi Eli tarafından karşılandı.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

2017 Başbuğ Yılı İlan Edilsin mi ?

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • Dost Siteler
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat