11,5 milyon yolcu

11,5 milyon yolcu

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, şehir içi ve şehirler arası yolcu kapasitesi; yaklaşık 1,5 yılda 11 milyon kişiyi aştı.

A+A-

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali'ne Mart 2014 -Aralık 2014 tarihleri arasında, şehirler arası giren-çıkan araç sayısı 198 bin 300 olarak kaydedilirken, yaklaşık yolcunun 4 milyon 59 kişi olduğu ifade edildi. Denizli içi hizmet veren araçlardaki yolcu sayısına bakıldığında ise benzer bir tablonun olduğu görüldü. Aynı tarihler arası, terminale şehir içi giren-çıkan araç sayısının 383 bin 760 olduğu, yaklaşık yolcu sayısının ise toplamda 4 milyon 126 bin bulunduğu kaydedildi. Buna göre 2014 yılında, Denizli'de şehir içi ve dışı toplam terminale giren-çıkan araç sayısının 582 bin 60, yaklaşık yolcu kapasitesinin de 8 milyon 185 olduğu belirtildi.

YILIN İLK 5 AYINDA 3 MİLYON YOLCU

Yolcu kapasitesini her geçen gün artıran Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin yılın ilk 5 ayındaki rakamları da göz doldurdu. 01 Ocak-31 Mayıs tarihleri arasında şehirler arası giren-çıkan araç sayısı 74 bin 381 olarak kaydedilirken, yaklaşık yolcunun 1 milyon 511 bin kişi olduğu ifade edildi. Terminale şehir içi giren-çıkan araç sayısının 145 bin 907 olduğu, yaklaşık yolcu sayısının ise toplamda 1 milyon 606 bini bulduğu kaydedildi. Buna göre Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin tek kalemdeki en büyük yatırımlarından biri olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali, hizmete girdiği ilk 17 ayda şehir içi ve şehriler arası gelen-giden yolcu kapasitesi yaklaşık 11 milyon 300 bin kişi oldu. Aynı tarihler arası terminal şehir içi-dışı giren-çıkan araç sayısında ise 802 bin 348 sayısına ulaştı.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin tek kalemdeki en büyük yatırımlarından biri olan Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali'nin kentin çehresini değiştirdiğini söyledi. Özellikle şehir dışından gelen misafirlerin terminalden övgüyle bahsettiğini anlatan Başkan Zolan, terminalin kent ulaşımındaki büyük bir eksikliği kapattığını ifade etti. Denizli'de hayata geçirdikleri terminal, sosyal ve kültürel yapılar ve alt yapı gibi fiziki yatırımların kentin on yıllarca ihtiyacını karşılayacak nitelikte olduğuna işaret eden Başkan Zolan, şöyle konuştu: "Amacımız şehrimize kalıcı eserler bırakıp vatandaşlarımızın rahat ve huzurunu sağlamaktır. Bunun için gece gündüz çalışamaya devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimiz olsun. Büyükşehir çalışmaya Denizlimiz kazanmaya devam edecek." 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.