18 Mahallenin Kaderi Değişecek mi?

Okunma: 13940
Ege - Denizli 11 Ağustos 2017 11:55
Videoyu Aç 18 Mahallenin Kaderi Değişecek mi?
A
a

18 Mahallenin Kaderi Değişecek mi?

http://www.denizli.bel.tr/
Pamukkale Belediyesi Meclisi’nin imar planıyla ilgili yaptığı 60 metrekarelik şartı kaldıran düzenleme, bugün Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde görüşülecek. 
Denizli’de imar karmaşası devam ediyor. Denizli Belediyesi büyükşehir olduktan sonra ilçeler arasındaki imar karmaşasına son veren 1 Ekim 2017’de yürürlülüğe girecek olan Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği’nin 30113 sayılı kararı ile ortadan kalkacak gibi duruyor. Denizli’nin 19 ilçesinin içinde sadece Pamukkale Belediyesi,Ağustos ayının ilk toplantısında gündeme aldığı ilçe sınırları içinde bulunan 68 mahallenin sadece 18’inde uygulanan imar planı yönetmeliğini kabul etmişti. Bu yönetmelik bugün Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde görüşülecek.

60 METREKARE ŞARTI KALKACAK MI?

Ekonominin bıçak sırtında olduğu bir dönemde, inşaat sektörünün durma noktasına geldiği ve sözü edilen mahallelerde imar karmaşasından dolayı iş yapamaz duruma gelmeleri, belediyelerin imar konusunu yeniden gündemlerine almasına sebep oldu. Bu karmaşayı göz önünde bulunduran yetkililer, inşaat sektörünün sıkıntılarına çözüm bulmak için 1 Ekim 2017’de yürürlüğe girecek 30113 sayılı kararla imar yönetmeliğini çıkardı. Bu doğrultuda Pamukkale Belediyesi, 05.07.2017 tarihli 267 sayılı Meclis kararı ile 60 metrekare şartını kaldırılıp mevcut hükümlerin uygulanmasını konusunda aldığı kararın, bugün Büyükşehir Meclisi’nde onaylanmasını istiyor.

 BU 18 MAHALLENİN KADERİ DEĞİŞECEK Mİ?

Pamukkale Belediyesi, meclis toplantısında; Aktepe, Anafartalar, Cumhuriyet, Dokuzkavaklar, Fatih, Fesleğen, Hacıkaplanlar, Hürriyet, İncilipınar, İstiklal, Kayıhan, Kuşpınar, Mehmetçik, Pelitlibağ, Topraklık, Atalar, 15 Mayıs ve Deliktaş Mahallelerde yapılacak olan konutlarda, yönetmelik 1 Ekim 2017’de yürürlüğe girecek olan yasaya göre düzenleme yaparak, konutların 28 metrekare olarak planlanması kabul etmişti.  

MİMARLAR ODASI BAŞKANI BİLGİ'NİN GÖRÜŞÜ

Denizli Mimarlar Odası Başkanı Suat Bilgi, imar kararıyla ilgili olarak, “Pamukkale Belediyesi aldığı kararla ilgili içeriği bizimle paylaşmadı, detaylarını bilmiyorum. Bu tür kararlarda bizim de fikrimizin alınması gerektiğini düşünüyoruz. Biz işin mutfağındayız. Biz oda olarak bizden bilgi almalarını beklerdik. Sonuçta belediyelerin aldıkları kararları uyguluyoruz.

60 metrekareden 28 metrekareye düşürülmesinin inşaat sektörünü etkileyeceğini düşünmüyorum. Ama 28 metrekare bize göre az. Bu karar alınırsa tabiî ki uygulayacağız. Bize ters gelen, asıl sorun merkezdeki iki belediyenin imar konusundaki farklı uygulamaları var. Bu bizi rahatsız ediyor. Uygulamalar farklı olmamalı. Yapılaşma hakları eşit olmalı. 2 belediye kararları birlikte almalı. Büyükşehir belediyesinin yönetmelik yapma hakkı var. kentin kültürüne özel yönetmelik hazırlayarak uygulamaya koyabilirler” dedi.

AKİSHABER ÖZEL
 
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon
Ahmet kemer 13 Ağustos 2017 09:35

Yaklaşık 10 ayda bir inşaat ruhsatini zor aldim bu pamukkale belediyesinde tami tamina belki 30 40 defa belediyeye gidip gelmekten bıktim bunlari bende allaha havale ediyorum adam apart yapacakmıs 20 m adam apart yapar 100 metre alan memnun satan memnunsa buda ihtiyactan doğan bir ihtiyacsa yada arsanin imari buna musayitse neden golge ediyorsun kardeşim

1 3 Cevap Yaz
İLYAS 13 Ağustos 2017 01:29

Karşıyaka ile ilğili bir pilan puroze yok sanırım ama düzenleme şart

0 2 Cevap Yaz
Vral 13 Ağustos 2017 00:29

Tmm anladım ben

0 2 Cevap Yaz
Vural 13 Ağustos 2017 00:28

Kafayı yemiş pkale belediyesi cankurtaranda yeniden yapılan uygulamada sen benim 28mkare yerimi yola bedavaya terk edeceksin arkasından biray bürorasiyle uğraş 3 bin tl para harca yaptıgım 16 mt taş duvar 5yıllık 20 tane çam ağacını kes yik yenisini yap diye bana yol göstreceksin sonra helallik isteyeceksin hakkımı helal etmiyecim anamdam emdiğim sütü burnumdan getirdiler Allaha havale ettim okadar parsından vazgeçtim aldın benim toprağımı hazırlat benim yeni tapumu gönder bana gavur eziyetinden beteer

0 2 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat