2015 Yılı Pamukkale Belediyesi İçin Yatırım Yılı Olacak

2015 Yılı Pamukkale Belediyesi İçin Yatırım Yılı Olacak

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, katıldığı bir televizyon programında belediye çalışmalarına dair bilgiler verdi.

A+A-

Belediyenin karla mücadelesini anlatan Başkan Gürlesin, belediyenin devam eden ve planlanan projelerini de anlattı. Başkan Gürlesin, “2015 yılı Pamukkale Belediyesi için yatırım yılı olacak” dedi.

 

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, programda, kar ile mücadeleden belediyenin devam eden projeleriyle ilgili detaylı bilgiler verdi. Yoğun kar yağışının ardından yaptıkları çalışmalara dair değerlendirmeler yapan Başkan Gürlesin, anında kriz masası oluşturduklarını ve Büyükşehir Belediyesi ile koordineli bir çalışma yürüttüklerini söyledi. Kar ile mücadelede Pamukkale İlçesi sınırları içinde bulunan tüm mahallelere eşit şekilde ulaşmaya çalıştıklarını dile getiren Başkan Gürlesin, ana arterler öncelikli olmak üzere, ihtiyaç duyulan tüm bölgelerde ekiplerin çalıştığını söyledi. Karın yarattığı olumsuzlukların aynı anda her yerde birden ortadan kaldırılmasının mümkün olmadığını ifade eden Başkan Gürlesin, ellerindeki makine ve personel sayısının buna imkân tanımadığını vurguladı. Kar ve yağmuru bir hazine olarak gördüklerini dile getiren Başkan Gürlesin, susuzluğun telafi edilemeyeceğini, bu tür yağışlarda gece gündüz çalışmaya hazır olduklarını kaydetti.

 

2014 yılına dair değerlendirmelerde de bulunan Pamukkale Belediye Başkanı Gürlesin, yeni bir belediye olmaları sebebiyle sistemi kurmak, sorumluluk alanlarında yer alan her köşeye dokunmak için çalıştıklarını ifade etti. Yerelde hizmetlerin devamlılığını sağlamanın yanında büyük projeler için yurt dışı ziyaretleri de gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Gürlesin, jeotermal enerji üzerine çok önemli adımlar attıklarını anlattı.

 

Pamukkale’nin tüm mahallelerinde Mobese sistemi kurmak için yoğun çaba harcadıklarını belirten Başkan Gürlesin, 5 yılın sonundaki hedeflerinin her mahallede bu sistemi hayata geçirmek olduğunu söyledi. 2015 yılında 20 dolayında mahallede Mobese sistemini kurmayı hedeflediklerini ifade eden Hüseyin Gürlesin, turizm bölgelerini öncelik olarak belirlediklerini, bunun nedeninin de turistlerin yoğun olarak bulunduğu turizm alanlarını güvenlik altına almak istediklerini kaydetti.

 

Bağbaşı’nda 12 bin metrekare arazi alındığını, yeni taşınmazların alınması içinde çalışmaların sürdüğünü belirten Başkan Gürlesin, çok önemli projeleri hayata geçireceklerini anlattı. Başkan Gürlesin, 2015 yılının Pamukkale Belediyesi için yatırım yılı olacağını dile getirdi.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.