24. Denizli Günü'nde Şiirler Konuştu

24. Denizli Günü'nde Şiirler Konuştu

2019-2020 Dönemi “Şiirini Al da gel!” Etkinliği Başladı. 24. Denizli Günü geçtiğimiz cumartesi günü yapıldı.

A+A-

2019-2020 dönemi “Şiirini Al da gel!” etkinliği yapıldı. Merkezi Denizli’de olan YAZ-AR-BİR’in her ayın ilk Cumartesi günü düzenlediği “Şiirini al da gel-Denizli Şiir Günleri”nin yirmi dördüncüsü yapıldı.

Şairlerin kendi şiirlerini yorumladıkları ve türkülerin de seslendirildiği etkinlik her zamanki gibi Türk Ocakları Denizli Salonunda yapıldı.

Sunuculuğunu Sadık Dağdeviren’in yaptığı etkinliğin açış konuşmasında YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu: “Yirmi dördüncü kez Denizli Şiir Günü’nü gerçekleştirmiş olmaktan dolayı mutluyuz. Artık vazgeçilemez bir alışkanlık haline gelen bu etkinlik aynı zamanda şair dostlarımızla şiir sohbetlerine de vesile oluyor. İlçelerimizden, komşu illerden gelen şair dostlarımızla da görüşme fırsatını yakalıyoruz. Bu etkinlikler sayesinde şiire gönül vermiş gençlerimizle tanışma ve beraber yürüme şansını da yakalıyoruz. Bu etkinliklerde şiirlerimizi paylaşarak, şair dostlarımızın tavsiyelerini alma fırsatını yakalıyoruz bu da bizim daha mükemmel şiirler üretmemize zemin oluşturuyor.”dedi.

Samimi Bir Ortam

Abdülkadir Uslu şöyle devam etti:  “Diğer yandan da gelişmemize ve üretmemize de katkısı olan bu etkinliğimizin her zaman samimi bir havada gerçekleşiyor olmasından da mutluyuz. Bugün de aramıza yeni katılan arkadaşlarımız var, onlara hoş geldiniz diyorum. Ayrıca Söke’den ve Köyceğiz’den katılan iki şair dostumuz da var aramızda.

Söke’den Abdülkadir Güler hocamız YAZ-AR-BİR’in ilk üyelerindendir. Vefalı abimiz dönem dönem yönetim ve denetim kurulumuzda da yer almıştır. Geçtiğimiz günlerde 55.inci sanat yılını kutlayan, aldığı ödüllerin sayısını kendiside bilmeyen Abdülkadir Güler, birçok gazete ve dergide yazan üretken bir şair ve yazardır. Kendisine teşekkür ediyorum.

Köyceğiz’den katılan gazeteci yazar, şair dostumuz Osman Acar’a da teşekkür ediyoruz. Şiirin izini sürerek buralara kadar geldi. İnşallah bundan sonra da etkinliklerimizde birlikte olacağız.”

Genel Başkan Uslu, değişik illerde düzenlenen programlara davet edildiklerini gerek gruplar halinde gerekse bireysel katılımlar sağladıklarını anlatarak, bir sonraki etkinliğin ekimin ilk cumartesi günü olacağını belirtti.

Teşekkür Etti

Genel Başkan Abdülkadir Uslu Türk Ocakları Denizli Şube Başkanı Prof. Dr. Turgut Tok’a ve yönetimine de desteklerinden ve salonu kendilerine tahsis ettiklerinden dolayı teşekkür etti.

Sadık Dağdeviren ve Muhsin Çınargür sesleriyle, sazlarıyla Denizli Şiir Günü’ne renk katarken şu şairler de kendi şiirlerini seslendirdiler:

Abdülkadir Uslu, Abdülkadir Güler, Hüsamettin Tat, Ali Tuluk, Mehmet Aslan, Musa Soyuçok, İsmail Gökçe, Ahmet Çölgeçen, Osman Acar, Hüseyin Çomak, Hasan Verim, Melahat Kuzu, Yusuf Kabukcu, Mesut Akdağ, Mehmet Akdağoğlu, Mehmet Gökçe, İsmail Şakar, Mustafa Demirci, Baki Evkaralı, Hüseyin Gümüş, Muharrem Özçelik, Hasan Aktaş ve Ahmet Sarı.

Program sonunda, şairlere ve etkinliğe katkı verenlere belgelerini YAZ-AR-BİR Genel Başkanı Abdülkadir Uslu takdim etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.