4 / C'liler Hala Üvey Evlat Muamelesi Görüyor

4 / C'liler Hala Üvey Evlat Muamelesi Görüyor

Türk Büro Sen Denizli Şube Başkanı Hüseyin Utangaç Şube binasında yaptığı basın açıklamasında 4 / C'lilerin üvey evlat muamelesi gördüğünü söyledi

A+A-

4-CLİ ÇALIŞANLAR İÇİN TBS OLARAK 5 YILDIR ALANLARDAYIZ.   AÇLIK SINIRINA YAKIN MAAŞ ALAN KADRO VERİLMEYEN ÇALIŞTIKLARI KURUMDA EMSALLERİNE GÖRE 800 TL EKSİK MAAŞ ALAN DİĞER MEMURLARA GÖRE SOSYAL HAKLARI DAHA DÜŞÜK MESAİ HAKLARINDAN MAHRUM, FAZLA ÇALIŞMA KARŞILIĞI İZİN HAKLARI VERİLMEYEN,SÖZ KONUSU 4CLİ ÇALIŞAN PERSONELİN YAŞADIKLARI SORUNLAR NEDENİYLE İNTİHAR EDENLER, AİLESİ PARÇALANANLAR OLDU. AMA HALA TEMEL SORUNLAR ÇÖZÜME KAVUŞMADI.

KAMUDA KADROLU , 4CLİ STATÜSÜNDE  VE ŞİRKET ELEMANI TARZINDA  ÇALIŞMA MODELİ VAR. ÜCRETLERİN FARKLI  OLDUĞU SOSYAL HAKLAR FARKLI OLDUĞU BİR ORTAMDA ÇALIŞMA BARIŞINDAN BAHSETMEK MÜMKÜN DEĞİLDİR. BUNUN ÇÖZÜMÜ KAMUDA FARKLI STATÜLERİN ORTADAN KALDIRILMASIYLA MÜMKÜNDÜR.

4CLİ ÇALIŞANLAR KAMU KURUMLARINDA HİÇBİR YAN ÖDEME ALMIYOR DÖNER SERMAYE , MESAİ , EK ÖDEME ADI ALTINDA MEMURLARA VERİLEN ÜCRETLER SÖZ KONUSU PERSONELE VERİLMİYOR. İDARE MAHKEMELERİMİZ VE DANIŞTAY 4CLİ ÇALIŞANLARADA BU ÖDEMELERİN VERİLMESİ GEREKTİĞİ İLE İLGİLİ KARARLARI SONUCU BU ÇALIŞANLARINDA BU ÖDEMELERİ ALMALARININ YOLU AÇILDI. ŞİMDİ HÜKÜMETTEN BEKLENTİMİZ BU ÖDEMELERİN ÇALIŞANLARI MAHKEME KAPILARINDA BEKLETMEDEN BİR DÜZENLEME İLE BU HAKLARIN 4LİLERE VERİLMESİDİR.

BİZ SİYASİ İRADENİN BU ÇALIŞANLARIN TALEPLERİNİ EN KISA SÜREDE BİR YASAL DÜZENLEME İLE HAYATA GEÇİRECEĞİNE İNANIYORUZ. BU DÜZENLEME SAYESİNDE ÇALIŞANLARIN EVİNE HUZUR GELECEK GEÇİNMEKTE ZORLANAN ARKADAŞLARIMIZ ADETA BİR BAYRAM SEVİNCİ YAŞAYACAKLARDIR. 4CLİLER SEÇİMLERİN YAKLAŞTIĞINI BU SEBEPLE SİYASİLERE SORUNUMUZU ÇÖZÜN OYUMUZU ALIN DİYOR.

 

GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE VAHŞİ BİR SALDIRI SONUCU HAYATINI KAYBEDEN ÖZGECAN ARSLAN KARDEŞİMİZE ALLAH’TAN RAHMET ACILI AİLESİNE, SEVENLERİNE VE TÜM TÜRK MİLLETİNE BAŞSAĞLIĞI DİLİYORUZ. BÖYLE ACI OLAYLARIN YAŞANMAMASI İÇİN RABBİMİZE DUACIYIZ. BU KONUDA SON GÜNLERDE GÜNDEME GELEN İDAM CEZASININ VERİLMESİNİ DE SİVİL TOPLUM ÖRGÜTÜ OLARAK SONUNA KADAR DESTEKLİYOR VE BU KONUDA NE GEREKLİYSE ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA HAZIR OLDUĞUMUZU KAMUOYUNA BİLDİRİRİZ.

SAYGILARIMIZLA.

 

                                                                                 

                                                                                              Hüseyin UTANGAÇ

                                                                                  Türk Büro Sen Denizli Şube Başkanı 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.