49 Senelik Firmaya 1 Yıllık Koruma

Ege - Denizli 12 Ocak 2019 16:51
Videoyu Aç 49 Senelik Firmaya 1 Yıllık Koruma
A
a

Denizli'de konkordato ilanı edip dar boğazdan kurtulamayıp süre uzatma talebinde bulunan firmalar arasına yenisi katıldı.

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli'nin tekstil devleri arasından bulunan ve 49 senedir üretim yapan Çiçek Buris Havlu Dokuma'da yaşadığı ekonomik dar boğazı aşmak için 'İflas Erteleme' talebinde bulundu. Firmanın konkordato başvurusuna karşı Denizli Asliye Ticaret Mahkemesinden karar çıktı. Mahkeme, teksti firmasına 1 yıl süreyle iflas erteleme hakkı tanıdı. Firmaya daha Önceden atanan kayyımın ise görevine devam kararı verildi.

Zor Günler Geçiriyor 

1970 yılında havlu ve bornoz üretimi üzerine kurulan ve Denizli'nin entegre tekstil devine dönüşen Çiçek Buris Havlu Dokuma'da zor dönemden geçiyor. İki farklı tesiste 40 bin metre kare alan üzerinde iplik, dokuma, boyama ve konfeksiyon gibi tüm alanları barındırarak entegre yapıya sahip olan dev firmada yüzlerce işçi çalışıyor. 49 yıllık süreçte hem Denizli'ye hem de ülke ekonomisine ciddi katkılar koyan firma yaşadığı dar boğazı aşmak için 'İflas Erteleme' talebiyle başvurduğu Denizli Asliye Ticaret Mahkemesinden karar çıktı. Mahkeme, tekstil firmasına 1 yıl süreyle iflas erteleme hakkı tanıdı. Firmaya daha önceden atanan kayyımın ise görevine devam kararı verildi.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat