8 Yaşındaki Hakan'ın Son Umudu İlik Nakli

8 Yaşındaki Hakan'ın Son Umudu İlik Nakli

Denizli'de Mustafa- Asiye Altun çiftinin lösemi hastası oğlu 8 yaşındaki Hakan Altun için ümitler ilik nakline bağlandı.

A+A-

Kendi ilikleri uyumsuz çıktığı için öneri üzerine çocuk yapan, ancak umduklarını bulamayan aile, Almanya'dan gelen iyi haberler üzerine umutlandı. İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi'nde yapılacak naklin başarılı geçmesi ve uzun bir tedavi sonrası Hakan'ın sağlığına kavuşacağı kaydedildi.

 

Muratdede Mahallesi'nde oturan 37 yaşındaki Mustafa Altun ile 36 yaşındaki Asiye Altun'un Necip Fazıl Kısakürek İlkokulu 2'inci Sınıf öğrencisi oğlu Hakan Altun, 10 ay önce parkta oynarken aniden fenalaşarak bayıldı. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'ne kaldırılan minik Hakan'ın yapılan testlerde ileri derecede lösemi hastası olduğu ortaya çıktı. 10 aydır hastanede yatağa mahkum olan küçük Hakan, bu süreçte aralıklarla kemoterapi görmeye başladı.

 

Hakan'ın anne, baba ve kardeşinin örnekleri uygun çıkmayınca doktorlar Altun çiftine, yeniu bir çocuk dünyaya getirmesi önerisinde bulunuldu. Hamile kalan kısa bir süre önce üçüncü çocuğunu dünyaya getiren Asiye Altun ve eşi, Murat adını verdikleri bebeğin iliğinin ağabeyine uymaması üzerine tekrar yıkıldı.

 

İYİ HABER ALMANYA'DAN

Umutsuzluğa kapılan aileye mutlu haber Almanya İlik Bankası'ndan geldi. Yapılan testlerde bir donörün iliğinin minik Hakan'a uyduğu ortaya çıktı. Sağlık durumu her geçen gün kötüye giden minik Hakan'a, herhangi bir olumsuz durum olmaması halinde önümüzdeki ay ilik nakli yapılacağı belirtildi. İzmir Ege Üniversitesi Hastanesi'nde yapılacak ilik nakli başarılı geçerse, uzun bir tedavi süreci sonrası Hakan'ın sağlığına kavuşacağı kaydedildi.

 

AİLE UMUTLA NAKLİ BEKLİYOR

Son umutlarının ilik nakli olduğunu belirten baba Mustafa Altun, "Oğlumdaki hastalık ortaya çıkınca yeni doğacak bir kardeş bebeğin iliğinin uyabileceğini öğrendik. 18 gün önce doğan bebeğimizin de iliği uymayınca adeta yıkıldık. Ama mutlu haber Almanya'da ilik bankasından geldi. Ocak ayında yapılacak olan ilik nakliyle oğlumuzun sağlığına kavuşmasını umut ediyoruz" dedi.

 

Hastane odasında oğlunun başından ayrılamayan, hem Hakan'a, hem de yeni doğan bebeğine bakan anne Asiye Altun, "Çok sıkıntılı bir süreç geçirdim. Stres nedeniyle bebeğimi 35 haftalık erken doğumla dünyaya getirdim. Çok umutlanmıştık ama olmadı. Bebeğimin iliği ağabeyine uymadı. Şimdi Almanya'dan iliği uyan donörden alınacak iliğin oğluma nakli kaldı. İyi olacak diye umut ediyoruz. Oğlumun ilik naklinden başka seçeneği yok. Kurtulması mümkün değil, riski var. Sonunda iyi olmasını umutla bekliyoruz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.