Acıpayam Belediye Atık Getirme Merkezi Kurdu

Acıpayam Belediye Atık Getirme Merkezi Kurdu

Acıpayam Belediyesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sıfır atık yönetmeliğinde yayınlanan tüm kriterleri yerine getirerek Atık Getirme Merkezini kurdu.

A+A-

Acıpayam Belediyesi 2021 yılı içinde gerekli onayları alınarak faaliyete geçirilmesi planlanan ATIK GETİRME MERKEZİNİ tamamlayarak Cumhuriyet Meydanında hizmete sundu.

Sıfır Atık Projesi kapsamında tüm vatandaşların, dönüştürülebilir atıklarını Atık Getirme Merkezine ulaştırabileceklerini söyleyen Acıpayam Belediye Başkanı Dr. Hulusi Şevkan ,’’ Acıpayam Belediyesi olarak Sıfır Atık Projesi kapsamında ‘Atık Getirme Merkezi’ni oluşturduk. Tüm Acıpayamlı kardeşlerimizden daha temiz bir çevre ve gelecek için dönüştürülebilir atıklarını, Cumhuriyet Meydanımızda kurulan Acıpayam Belediyesi Atık Getirme Merkezimize getirmelerini istiyoruz. Atıkların kaynağında ayrıştırılması ve etkin atık yönetimi ile doğal kaynak kullanımının en aza indirilmesi, çevresel kirlilik yükünün azaltılması ve geri dönüşebilir atıkların ekonomiye kazandırılması sağlanacak. Vatandaşlarımızdan isteğimiz evsel atıkları geri dönüşüm atıklarını ayrıştırmaları. Vatandaşlarımız getirdikleri atıkları, Sıfır Atık Projesi kapsamında yetkili firmalara vererek dönüşüm süreci başlayacak. Böylece hem ekonomiye katkı sağlamış hem de çevreyi ve doğayı korumuş olacağız” dedi.

Başkan Şevkan, bu süreçte çalışmalarını özverili ile sürdüren Sağlık İşleri Müdürümüz Osman Küçükpehlivan, Çevre Mühendisimiz Eylül Merve Günay ve tüm çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum.

Acıpayam Belediyesi Çevre Mühendisi Eylül Merve Günay yaptığı açıklamada ; ‘’İlçemizde ilk olarak Cumhuriyet Meydanımıza kurulumu gerçekleşen ''ATIK GETİRME MERKEZİMİZ '' ilerleyen zamanlarda ilçemizin belirli noktalarına kurulmaya devam edilecek. Kâğıt –plastik-cam- metal (içecek yiyecek kutuları)- elektronik atıklar (küçük ev aletleri)-pil atıkları- araba aküleri-evlerde kullanılan bitkisel atık yağları vatandaşlarımız getirebilirler. Ayrıca vatandaşlarımız 0258 518 12 22 ‘den Sağlık ve Temizlik İşleri Müdürlüğümüz ile irtibata geçebilirler dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.