Adil Demir; "CHP Ezber Bozacak"

Adil Demir; "CHP Ezber Bozacak"

Adil Demir “Gün 24 saat, biz 28 saat çalışmalıyız” dedi.

A+A-

“BU SEÇİMLERDE CHP EZBER BOZACAK”

 

Önseçim çalışmalarında çıtayı baştan itibaren yüksek tutan CHP aday adaylarından Avukat Adil Demir, Pelitbağ’da yapılan kahve toplantısında sürekli olarak vurgu yaptığı CHP iktidarı için “24 saatten fazla mesai yapmak zorundayız. Gün 24 saat, biz 28 saat çalışmalıyız” dedi.

Denizli Barosu önceki dönemler Başkanı Avukat Adil Demir, önseçim için mahallelerde yapılan akşam toplantılarına devam ediyor.

 

CHP’de Denizli önseçim tarihi olan 29 Mart’a sayılı günler kala, aday adayı Adil Demir, Pelitlibağ mahalle toplantısında yaptığı konuşmada “CHP bu seçimde ezber bozacak. Bu amaca ulaşmak için gerekirse 24 değil, 28 saat çalışacağız” dedi.

 

Seçmenlere CHP için bu dönem tek başına iktidar fırsatı doğduğunu anlatan Demir, “bizim için tek çıkar yol bu, Türkiye için tek çıkar yol bu, halkımız için tek çıkar yol bu” diye konuştu.

 

Genel seçimler sonrası kurulacak yeni meclisin en önemli görevinin yeni Anayasa yapmak olduğunu vurgulayan Adil Demir, partililer ve seçmenlerin kendisini Ankara’ya göndermeleri halinde gerek Anayasa, gerekse diğer yasal düzenlemeler konusunda hazırlıklı olduğunu ifade etti.

 

“AKP’nin öne sürdüğü Yeni Türkiye tartışmaları eşliğinde seçimlere giriyoruz” diye Demir, “Cumhuriyetin modernleşme ve uygar dünyadaki yerini koruma ve geliştirme prensibine karşı AKP’nin oyununu bozmak için çalışmalıyız. Emek eksenli bir Anaysa ve yasal düzenlemeler olması için bu oyunu bozmalıyız, siyaseti kendi tekelinde gören diktacı anlayışa dur demek için bu oyunu bozmalıyız. Bunun diğer adı ezber bozmaktır. AKP’nin ezberini bozacağız” dedi.

 

Pelitlibağ mahalle sakinlerinin yoğun ilgi gösterdiği kahve toplantısı, CHP’li diğer aday adaylarının seçim konuşmalarıyla sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.