Adil Demir; “Mecliste Işıldayan Bir Demir Göreceksiniz”

Adil Demir; “Mecliste Işıldayan Bir Demir Göreceksiniz”

Adil Demir Beylerbeyi Kahve toplantısında Konuştu.

A+A-

“MECLİSTE IŞILDAYAN BİR DEMİR GÖRECEKSİNİZ”

 

CHP Milletvekili aday adayı Adil Demir, mahalli kahve toplantılarına devam ediyor. Sarayköy’e bağlı Beylerbeyi mahallesinde vatandaşlar ve partililer ile buluşan Demir, “eğer beni meclise gönderecek olursanız, o kürsüde sizin adınıza ışıldayan bir Demir göreceksiniz” dedi.

  

Önseçim çalışmalarını mahalli kahve toplantıları ile sürdüren Adil Demir, projelerini ve çalışma anlayışını paylaşmaya devam ediyor.

 

Son olarak Sarayköy Beylerbeyi mahallesinde, akşam saatlerinde yapılan kahve toplantısına katılan Adil Demir, burada meclise gitmesi halinde neler yapacağını anlattı.

 

“Toprak damlı bir evde, okuma yazması olmayan bir anne ve terzi esnafı bir babanın çocuğu olarak doğup büyüdüm” diye sözlerine başlayan Demir, uzun yıllar sürdürdüğü Baro Başkanlığı döneminde edindiği deneyim ve birikimi özetledi. Bilgisini ve hukuk birikimini meclise taşıyarak dar gelirlinin, esnafın, işçinin ve özellikle kırsal kesimde yaşayan vatandaşların temel sorunlarına yasal çerçevelerde çareler üretecek bir programa sahip olduğunu belirtti.

 

1980’li yıllardan beri siyasetin içinde olduğunu ve CHP’nin çeşitli kademelerinde görevler üstlendiğini açıklayan Adil Demir, “bu zaman içinde gördüm ki, yapılan yasama çalışmalarında bizim köylümüzün, çiftçimizin ve emeğiyle günlük yaşamını sağlayan vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik düzenlemeler yetersiz kalıyor. Şimdi yaşanan panoramanın sebebi budur” dedi.

 

Miras ve nafaka hukuku ile ilgili sıkıntılara değinen Demir, “mirasımızın ortağı devlet, sosyal devlet değildir. 2 aylık bebeğimizin nafakasına göz diken devlet kabul edilemez. Bunların değişmesi meclisin beş dakikalık zamanını alır. Ama değiştirilmiyor, çünkü gündeme getirilmiyor” diye konuştu.

 

Tüm bunları yıllar içinde gözleyip tespit ettim. Kredi mağduru vatandaşın ödeyemediği borçtan vergi alan devlet olur mu? Bizde var ve bunun adı sosyal devletçilik olamaz. Olsa olsa soyguncu devlet olur” diyerek sözlerine devam eden Adil Demir, “Bunları meclise taşımama siz vesile olacaksınız. Beni meclise gönderecekseniz, bunlar için gönderin. Sizin için TBMM’de ışıldayan Demir’i işte o zaman göreceksiniz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.