Arslan: Emekçi İşçilerimiz CHP İktidarında Refaha Kavuşacak

Arslan: Emekçi İşçilerimiz CHP İktidarında Refaha Kavuşacak

CHP Denizli Milletvekili Adayı Kazım Arslan,06:00 da Denizli’nin 5 ayrı noktasında eş zamanlı olarak Pamukkale İlçe örgütünün düzenlediği 1 Mayıs İşçi Bayramı kapsamında çorba ikramı ve ertesi gün CHP Denizli İl Başkanlığının organize sanayi bölgesinde dü

A+A-

Emniyet kavşağında işe gitmek için servis bekleyen işçiler Arslan’a yoğun ilgi gösterdi.Arslan,işçilere iyi mesailer diledi,sohbet edip sorunlarını dinledi. Arslan 7 Haziran genel seçimi için işçilerden destek istedi. Arslan , emekçi işçilerimiz sabahın erken saatlerinde ülkemiz için üretmek ve rızkını çıkarabilmek için akşama kadar alın teri döküyorlar ancak İktidar partisinin yanlış politikaları nedeniyle adaletsizliğe eşitsizliğe maruz kalıyorlar.

 

Arslan , 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı, işçi ve emekçiler tarafından dünya çapında kutlanan, birlik, dayanışma ve haksızlıklarla mücadele günü. Dünya üzerindeki pek çok ülkede, resmî tatil olarak kabul edilmektedir. Türkiye'de ilk kez 1923'te resmî olarak kutlanmıştır. 2008 Nisan'ında, "Emek ve Dayanışma Günü" olarak kutlanması kabul edilmiştir. 22 Nisan 2009 tarihinde TBMM'de kabul edilen yasa ile 1 Mayıs resmi tatil ilan edilmiştir.1 Mayıs 1977 İşçi Bayramında, yaşanan olaylarda hayatını kaybeden 34 kişinin failleri halen bulunamamıştır. Emekçi işçi kardeşlerimiz ülkemizin kalkınabilmesi için alın teri dökmekte,evine ekmek götürebilmek için mücadele vermektedir. 13 yıllık iktidar partisinin zulmüne uğrayan emekçi işçilerimiz 13 yıldır günü kurtarabilme ve gelecek kaygısı taşımakta,taşeron işçiliği teşvik etmektedir. Ay sonu geldiğinde aldıkları asgari ücretle geçimlerini sağlayabilmek ve çocuklarını okutabilmek için mücadele etmekteler.İktidar partisi ülkemizdeki emekçi işçilerimizin alın terine saygı göstermesi ve hak ettiklerini vermesi gerekirken,tam tersine uygulamalar ile emekçi işçilerimizin haklarını yok etmektedir.Başbakan halen Türkiye’de iş çok diye,Avrupalıları buyurun gelin şeklinde çağrı gafletine düşmüştür. Normalde 1.201.50 TL olan işçi maaşından kesilen vergiler ile işçinin eline kalan ücret ise sadece 949.07 TL dir. CHP İktidarında bu yanlışları,adaletsizlikleri,eşitsizlikleri düzeltecek, işçilerimize hak ettikleri ücreti vereceğiz,asgari ücreti net 1500.Tl’sı olacaktır.CHP İktidarında Kayıt dışı çalışmayı önlemek için “Kayıt Dışı İstihdam ile Mücadele Programını” hayata geçireceğiz. Kayıt dışı yabancı ve göçmen işçilikle mücadele edeceğiz.Ücretlerin belirlenmesinde cinsiyetçi ve kimlikçi yaklaşımlarla ve tüm diğer ayırımcılıklarla mücadele edeceğiz.Kadın istihdamını teşvik edeceğiz. Kadınların bakım yükümlülüğünü azaltacağız.Engelli istihdamı ve engellilerin çalışma yaşamına uyum sağlayabilmeleri için etkin politikalar geliştireceğiz.Çocuk işçiliğini her durumda önleyeceğiz. Çocukları eğitim politikaları ve Aile Sigortası Programıyla koruma altına alacağız.İş Yasası’nı “Temel İş Yasası” olarak düzenleyecek ve hiçbir işçiyi kapsam dışında bırakmayacağız. Emekçi işçilerimizin daha rahat ve refah içerisinde üretebilmelerine olanak sağlamak ve alın terinin karşılığını vermek CHP iktidarında mutlaka olacaktır dedi.Böylece işsizlik önlenecek,işçimizde ülkemizde kazanacaktır dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.