Avukatlar Cübbeleri İle İç Güvenlik Paketin iAnlattılar

Avukatlar Cübbeleri İle İç Güvenlik Paketin iAnlattılar

DENİZLİ'de, cübbelerini giyerek sokaklara çıkan avukatlar, iç güvenlik paketinde yer alan maddeleri vatandaşlara anlattı

A+A-

 'İç Güvenlik Paketi ile başınıza neler gelecek farkında mısınız?' yazılı broşür de dağıtan avukatlar, paketin yasalaşması durumunda bireysel özgürlüklerin hakim ve savcı denetiminden çıkacağını söyledi.


Denizli Baro Başkanı Müjdat İlhan, yönetim kurulu üyeleriyle cübbelerini giyerek cadde ve sokaklarda broşür dağıttı. İç Güvenlik Paketi'nde yer alan maddeler hakkında vatandaşlar bilgilendirildi. Baro Başkanı İlhan, "Tasarı geçerse ki geçecek. Polis, hakim ve savcı kararı olmaksızın istediğini gözaltına alacak. Arama yaparken soyabilecek, istediğini dinleyecek. Daha rahat silah kullanacak. Çıkarılmak istenen yasa, anayasa ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi'nde güvence altına alınan 'kişi özgürlükleri ve güvenliği' ilkesini ortadan kaldıracak. Kimse 'bana bir şey olmaz' demesin. Özgürlüklere ve geleceğe sahip çıkalım" dedi. Hukukçular olarak; bireysel özgürlükleri hakim ve savcı denetiminden çıkarıp iktidarın, polisin ve valinin ifnasına terk edilmesine sessiz kalmalarının mümkün olmadığını söyleyen Baro Başkanı İlhan, "Bir süredir yasaya karşı mücadele veriyoruz. Şimdi de vatandaşları broşürlerle aydınlatmaya çalıyoruz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.