Bakkallar Odasında Bilgilendirme Toplantısı

Bakkallar Odasında Bilgilendirme Toplantısı

Bakkallar Odasında Bilgilendirme Toplantısı

A+A-

Denizli Bakkallar ve Bayiler Odası tarafından üyelerine yönelik” e-Defter beyan ve yeni vergi sistemi” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Esnaf Saraı 7. Katında gerçekleştirilen toplantıya Denizli Gelir İdaresi Başkanı Hasan Öztaş, Vergi Dairesi Grup Müdürü Fatih Erdoğan, Bakkallar Odası Başkanı Erol Tüzen ve çok sayıda esnaf katıldı.

Toplantının açış konuşmasını yapan Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Erol Tüzen, toplantıyı üyeleri değişen yeni vergi sistemiyle ilgili bilgilendirmek amacıyla düzenlediklerini söyledi.

Tüzen’in açış konuşmasının ardından Gelir Kanunları ve Diğer Kanunlar Müdürü Nilgün Bilgir, 17 Aralık 2017’de yayınlanan bir tebliğle yürürülüğe giren yeni defter beyan sistemi ile ilgili katılımcılara bilgi verdi. Bilgir, “e-Defter beyan ve yeni vergi sisteminin serbest meslek erbabı, işletme hesabı esasına göre defter tutan mükellefler ile basit usule tabi olan mükelleflerin kayıtlarının elektronik ortamda tutulmasına, bu kayıtlardan serbest meslek erbabı ile işletme hesabı esasına göre defter tutanların defterlerinin elektronik olarak oluşturulması ve saklanmasına, vergi beyannameleri, bildirim ve dilekçelerin elektronik olarak verilebilmesine, elektronik ortamda belge düzenlenebilmesine imkan tanıyan ve kapsamda yer alan mükelleflerin Gelir İdaresi Başkanlığı veri tabanında yer alan diğer bilgilerini mükelleflerin bilgisine sunan sistemdir” dedi. Bilgir ayrıca, sisteme giriş, nasıl kullanılacağı ve mevzuat konularında katılımcılara sunum yaptı. MESUT GÜLER

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.