Başkan Aydınlı: Kadınlarımızın Yanındayız

Başkan Aydınlı: Kadınlarımızın Yanındayız

Denizli Ülkü Ocakları son günlerde kadına artan şiddete dikkatleri çekmek için kadın esnaflara çiçek dağıttı.

A+A-

Denizli Ülkü Ocakları Asena Teşkilatı ve Sosyal Sorumluluk Birimince son zamanlarda kadına artan şiddete dikkat çekmek amacıyla kadın esnaflara çiçek dağıtıldı.

Haklarını Savunacağız

Son zamanlarda kadına şiddetin, kaba kuvvet ve güç gösterisinin artarak devam ettiğini belirten Ülkü Ocakları Başkanı Murat Aydınlı, “Artık kadına şiddet otomatiğe bağlanmış, saldırı ve kaba güç gösterileri iyice kontrolden çıkmıştır.  Kadına el kalktığı müddetçe, ne demokrasiden, ne özgürlükten, ne de insanlıktan bahis açmak imkansızdır. Bahanesi ne olursa olsun kadına şiddet konusu çözülmeden, uzanan eller kırılmadan, daha da önemlisi şiddete müzahir psikolojik ve sosyolojik faktörler köreltilmeden kadın hakkını konuşmanın da tek başına bir anlam ve karşılığı olmayacaktır.

Kadın şiddetine son verilmeden gelişemeyiz, kalkınamayız. Türkiye'nin geleceği kadınlarımızın üstleneceği yapıcı role, yapacakları değerli çalışmalara ve eşsiz fedakarlıklara yakından bağlıdır. Bu itibarla Ülkü Ocakları olarak her zaman kadınlarımızın yanındayız, her şart altında Türk kadının hak ve hukukunu savunmaya devam edeceğiz. Denizli Ülkü Ocakları Asena Teşkilatı ve Sosyal Sorumluluk Birimimiz son zamanlarda çalışan kadınlara yönelik uygulanan şiddete dikkat çekmek amacıyla kadın esnaflarımıza çiçek ve destekçileri olduğumuza dair notlar vererek yanlarında olduğumuzu belirtti. Emeği geçen tüm Ülküdaşlarımıza çok teşekkür ederim” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.