Başkan Çavuşoğlu'ndan Kaftancıoğlu'na Destek

Başkan Çavuşoğlu'ndan Kaftancıoğlu'na Destek

CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu Canan Kaftancıoğlu ile alakalı bir açıklama yaptı.

A+A-

Başkan Çavuşoğlu açıklamasında Canan Kaftancıoğlu’na  verilen bu cezanın siyasetin yargıya açıkça müdahalesi olduğunu ifade etti.

Çavuşoğlu'nun açıklaması şu şekilde:

Başarısı İstanbul seçimleri ile ortaya konan İstanbul il başkanımız Canan Kaftancıoğlu’na  verilen bu ceza siyasetin yargıya açıkça müdahalesidir

Zaten cezanın onanmasının tam da İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlunun zaferinin 1. Yıl dönümünde gerçekleşmesi bunun net bir kanıtıdır.

AİHM'e kadar  gidilecektir 

Sürekli dillerinde sandıkta görüşürüz cümlesi dolaşan kişilerin son yerel seçimle beraber uğradıkları hezimeti hala sindiremedikleri yargı yoluyla korku salmaya çalıştıkları apaçık ortadadır. Verilen bu cezanın hiçbir hukuki yanı yoktur. Bu kararın Yargıtay'dan bozulacağına inancımız tamdır.Hiçbir gerekçe gösterilmeden, ayrıntıya girilmeden, bin tane usulsüzlük, bin tane kanunsuz gerekçesiz karar oluşturuldu. Yargıtay'ın bu kararı esastan bozacağına inanıyoruz. Oradan da bir şey çıkmaz ise AİHM'e kadar  gidilecektir . 

Kaftancıoğlu nun cezalandırılmasının tek nedeni parti örgütü ile birlikte zafer kazanmış bir il başkanı olmasıdır Kaftancıoğlu sadece siyasetten cezalandırılmak istenmektedir.

Biz CHP olarak Kendilerinden olmayanı sindirmeye çalışma çabalarına asla boyun eğmeyeceğiz Denizli il yönetimi olarak Canan Kaftancıoğlu’nun sonuna kadar arkasındayız ve biliyoruz ki ‘Her şey Yine Çok Güzel Olacak...

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.