Başkan Çavuşoğlu’ndan Kısıtlama Kararına Tepki

Başkan Çavuşoğlu’ndan Kısıtlama Kararına Tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, pandemi süreci bahane edilip, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarının İçişleri Bakanlığı Genelgesi ile kısıtlanmasını sert  şekilde eleştirdi.

A+A-

Pandemi süreci içerisinde 15 Temmuz ve Ayasofya açılışı gibi etkinliklerde kısıtlama uygulanmazken, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Şanlı Türk Ordusunun emperyalizme diz çöktürdüğü büyük zaferin yıldönümü kutlamalarında kısıtlamaya gidilecek olmasının kabul edilemez olduğunu belirten Bülent Nuri Çavuşoğlu açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Sahip Çıkacağız

 "30 Ağustos sadece bir meydan muharebesinin zafer kutlaması değil, bir ulusun emperyalist güçlere boyun eğmemesi ve topraklarından söküp atarak özgürlüğüne kavuşma hikayesidir. Malazgirt Zaferinin 949. Yıl dönümü nedeniyle etkinlikler serbest, 15 Temmuz etkinliklerinde serbest, Ayasofya açılışında kapalı alanda dahi pandemiye ilişkin önlem dahi alınmazken, Zafer Bayramımız için pandemi bahane edilerek açık alanda yapılacak etkinlikler bile yasaklanmak isteniyor. Bu yasak ile kimlerin sevindiğine gelince “ Kurtuluş savaşında keşke Yunanlılar kazansaysaydı” diyenlerin olduğu ise açıktır. Biz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize bıraktığı Cumhuriyetimize ne pahasına olursa olsun sahip çıkacağız. ‘Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım’ diyen bir Millet’in Ordusu 30 Ağustos’ta zafer yazarken, o milletin evlatları da aynı inanış ve yürekle 30 Ağustos’un coşkusunu tüm yurtta ve Denizli'de yürekten kutlaması için bir an önce bu yasaktan dönülmesi için yetkilileri göreve çağırıyor, CHP olarak Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün emanetine sahip çıkıyoruz ve çıkmaya devam edeceğiz" dedi


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.