Başkan Erdoğan'dan 3 Aralık Mesajı

Ege - Denizli 2 Aralık 2018 14:48
Videoyu Aç Başkan Erdoğan'dan 3 Aralık Mesajı
A
a

Denizli Ticaret Odası (DTO) Başkanı Uğur Erdoğan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile yazılı bir mesaj paylaştı.

http://www.denizli.bel.tr/
DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebeti ile yapmış olduğu paylaşımında, tarih boyunca engel tanımayan bir medeniyet olarak, engelli vatandaşların her daim toplumun içinde, bizlerle bir ve beraber olmasını önemsediklerini, ve bunun gereğini hem manen hem de maddi olarak yerine getirmiş olan bir mille olduğumuzu ifade etti.

Engelliler Üretime Katılmalıdır

"Ülkemizde, tahminen 10 milyon engelli vatandaşımız bulunuyor." diyerek açıklamasına devam eden DTO Başkanı Erdoğan, bunların 1 milyon 800 bininin, çalışma çağında ve yeterliliğinde olduğunu ama yalnızca 160 bin engellinin  bir işte çalışabildiğine dair de bir tespit olduğunu, yani yüzde 90'ından fazlasının işsiz olduğunu, halbuki; üretime ve iş hayatına katılıp, hem daha üretken ve verimli bir hale gelebileceklerini; hem de ihtiyaçlarını kendi karşılayabilen daha aktif biri haline gelebileceklerini ifade etti. Başkan Erdoğan sözlerine şöyle devam etti:

"Bunun için ise, onlara güvenip en azından bir kez de olsa hatta bıkmadan usanmadan defalarca bu şansı tanımalıyız! Asla unutmamalı ki; neredeyse her ailede bir engelli var ve hepimiz birer engelli adayıyız... O nedenle, her zaman ve her yerde empati yaparak, onları topluma kazandırmanın ve sosyal hayatta tutmanın yollarını aramalıyız. Bunun için gerekirse, pozitif ayrımcılık da yapmalıyız."
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
https://akishaber.com.tr/