Başkan Gürlesin'den Regaip Kandili Mesajı

Başkan Gürlesin'den Regaip Kandili Mesajı

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Regaip Kandili'nin üç ayların başlangıcı ve Ramazan-ı Şerif'in müjdecisi olduğunu belirterek, bu manevi iklimin fırsat bilinerek insanların elini ve gönlünü uzanabileceği herkese açmasını, insani ve ahlaki mezi

A+A-

 Başkan Gürlesin, Regaip Kandili nedeniyle kutlama mesaj yayınlayarak başta Pamukkale ve Denizli insanı olmak üzere tüm islam aleminin kandilini tebrik etti.

Mesajında, insanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu ayların toplumda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceği düşüncesini taşıdığını ifade eden Başkan Gürlesin, şunları kaydetti:

‘Toplum olarak birbirimize kenetlenip, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmeliyiz. Bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Üç aylar diye bilinen çok feyizli ve bereketli maneviyat mevsiminin habercisi olan Regaib Kandili, bizlere hayatın sonsuzluk okyanusunda buluşmak üzere akıp gittiğini ve geride sadece Allah'ın rızasına uygun iyi ve yararlı amellerin kalacağını bir kez daha hatırlatmaktadır. Bu gün ve gecelerde nefis muhasebesi yapılmalı, ana sermayemiz olan ömrümüzü nerede tükettiğimiz gözden geçirilmeli, amel defterimize nelerin yazıldığını düşünmeliyiz. Bu feyizli gün ve geceleri birer fırsat bilerek iyi amellerimizi arttırmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, mübarek üç ayların ve Regaib Kandili’nin başta vatan ve milletimize, hemşerilerimize, tüm islam alemine ve din kardeşlerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum.’

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.