Başkan Gürlesin'in 'Yaşlılara Saygı Haftası' Mesajı

Başkan Gürlesin'in 'Yaşlılara Saygı Haftası' Mesajı

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

A+A-

Başkan Gürlesin, yaşlılara gereken önemi vermeyen, onlara sahip çıkmayıp ihtiyaç duydukları sevgi ve saygıyı kendilerinden esirgeyen bir toplumun, güven ve huzur içinde olamayacağını söyledi.

 

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 18-24 Mart Yaşlılara Saygı Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi; 

“Milli değerlerimiz ve kültürümüzün taşıyıcısı olan yaşlılarımızın yaşam kalitesinin yükseltilmesi, tüm ihtiyaçlarının karşılanması, toplumsal yaşama aktif katılmalarının sağlanması, sosyal, kültürel ve ekonomik haklara sahip olarak kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak öncelikli görevimizdir. Yaşlılarımıza her türlü imkanı sunabilmek ve onlara hayatlarının geri kalan kısmında rahat ve sıkıntısız bir yaşam sağlayabilmek için gayret göstermeliyiz. Yaşlılarına sahip çıkmayan bir toplum, geleceğine yön veremez. Unutulmamalıdır ki; geleceği yakalamak, bizlere devrettiği birikimler üzerine yenilerini ekleyerek mümkün olacaktır. Bizler küçüğüne sevgiyle, büyüğüne saygıyla yaklaşılması gerektiğini öğreten bir kültürün mensubuyuz. Büyüklerine saygı duymayan ve sahip çıkmayan toplumlar sağlıklı bir gelecek inşa edemezler. Yaşlılara sadece yılın belli günlerinde değil her zaman hürmet edilmesi ve ilgi gösterilmesi gerekir. Her fert, kendisinin de bir gün yaşlanacağının bilincinde olmalı, inanç, gelenek ve göreneklerimiz doğrultusunda yaşlılarımıza gereken saygıyı göstermelidir. Bu duygu ve düşüncelerle değerli büyüklerimizin 'Yaşlılar Haftası'nı kutluyor, hepsini saygı ve muhabbetle selamlıyorum."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.