Başkan Osman Zolan’dan 5 Aralık Mesajı

Ege - Denizli 5 Aralık 2018 13:13
Videoyu Aç Başkan Osman Zolan’dan 5 Aralık Mesajı
A
a

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 84. yıldönümü münasebeti ile bir mesaj paylaştı.

http://www.denizli.bel.tr/
5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve 5 Aralık 1934'te Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı tanınmasının 84. yıldönümü münasebeti ile bir mesaj paylaşan Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan,  Büyükşehir Belediyesi olarak kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık ile alakalı büyük hassasiyet gösterdiklerini belirtti. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına seçme ve seçilme hakkını pek çok ülkeden evvel vermesinin millet olarak kadına verilen değerin de bir nişanesi olduğunu dile getiren Başkan Osman Zolan, "Fedakar, güçlü, çalışkan Türk kadını birçok ülkedeki kadınların sahip olduğu demokratik değerleri çok daha önce kazanmıştır. Türk kadını modern, güçlü, çağdaş bir Türkiye için tüm fedakarlıkları yerine getirmiş ve getirmeye de devam etmektedir" şeklinde konuştu.

Çok Çalışmalar Yapıldı

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisiyle beraber bir çok başarılı proje yürüttüklerine dikkatleri çeken Başkan Osman Zolan, "Aile içerisinde çok önemli bir yeri olan kadınlarımız aynı zamanda, iş hayatında, sanatta, sporda ve pek çok alanda başarılı olduklarını ispat ederek varlıklarını taçlandırmıştır. Bu vesilelerle bizler sadece bu özel günde değil her zaman kadınlarımızın yanında yer alarak çalışmalarında destek olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Hayatımıza anlam katan sevginin, emeğin ve fedakarlığın simgesi, kadınlarımızın Dünya Kadın Hakları Günü’nü kutluyor, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 84. yıl dönümünü tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
https://akishaber.com.tr/