Başkan Uysal'a Duygulandıran Sürpriz

Ege - Denizli 6 Ağustos 2018 19:15
Videoyu Aç Başkan Uysal'a Duygulandıran Sürpriz
A
a

Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği’yle Türkmen İzcilik Federasyonu’nca, Türkmen öğrenciler için Antalya ilinde 1 hafta kamp yaptı. Kampa Muratpaşa Belediyesi ev sahipliği yaptı.

http://www.denizli.bel.tr/
Muratpaşa Belediyesi geçen sene olduğu gibi bu sene de; Irak'ta bulunan Türkmen okullarının öğrencilerini ağırladı. Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği ve Türkmen İzcilik Federasyonu'nun organizasyonuyla Antalya iline gelen Türkmen öğrenciler; Muratpaşa Belediyesi Öğrenci yurtlarında kamp yaptılar. Kerkük başta olmak üzre Türkmen kentlerinden gelen öğrenciler; Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’a teşekkür ziyareti yaptılar.
 
‘Türk dünyası ve akraba topluluklarla bağımızı asla kesmemeliyiz, güçlendirmeliyiz’

Ziyaret anısına fotoğraf çektirilirken Türkmen öğrencilerden Ömer Beyoğlu, Başkan Uysal’a bir sürpriz yaptı. Beyoğlu; Başkanın kendilerine hep destek olduğunu,  destekleri için çok teşekkür ettiklerini,  burada olmaktan çok mutlu olduklarını ifade ederek, kendi parmağında olan ve üstünde Atatürk fotoğrafı işlenmiş yüzüğü çıkararak, Başkan Uysal’a armağan etti.
 
Türkmen öğretmen Ömer Beyoğlu’nun sürprizi ile duygusal anlar yaşamış olan Başkan Ümit Uysal; geçen sene de Tuzhurmatu ve Kerkük’ten gelen Türkmen öğrencileri ağırladıklarını, Türk dünyası ve akraba topluluklar ile bağlarını kesinlikle kesmemeleri gerektiğini, güçlendirmeleri gerektiğini ve bunun kendilerine Atatürk’ün vasiyeti olduğunu, atanın vasiyetine sahip çıkıp, bu öğrenileri burada ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirtti.
Türkmen İzcilik Federasyonu Genel Başkanı Kazım Kerküklü, Irak Türkleri'ne desteğini esirgememiş olan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal‘a Irak Türkmenlerinin Bayrağı ve teşekkür plaketini sundu.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat