Bu Mahallede Sıgara İçmek Yasak!

Okunma: 1708
Ege - Denizli 10 Ekim 2016 11:32
Videoyu Aç Bu Mahallede Sıgara İçmek Yasak!
A
a

Çal ilçesinin Çalçakırlar Mahallesi’nde sigara içilmiyor

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli, büyükşehir statüsü kazanmadan önce Çal ilçesine 23 kilometre uzaklıktaki şirin köylerden biri olan Çalçakırlar mahallesini ziyaret eden Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Sigara kullanımının çok az olduğu Çalçakırlar ile gurur duyuyoruz” dedi.
235 kişinin yaşadığı mahallede 4-5 kişinin sigara kullandığını söyleyen mahalledeki tek kahvehanenin işletmecisi Muharrem Çöl, “Kahvehanenin bahçesinde masalara küllük koymam. Çünkü, zaten sigara içen insan sayısı çok az. Tek bakkalımız var, bakkalda da sigara satılmıyor. Sigara kullanan az sayıdaki kişi, sigaralarını çevre mahallelerden alıyor. İnşallah onlar da sigarayı bırakır” dedi.
Çalçakırlar mahallesini ziyaret eden Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Sigara içmeme gibi güzel bir kültür mahallemize yerleşmiş. Sigarasız mahallemiz Çalçakırlar ile gurur duyuyoruz. Öğrendiğime göre, sigarayı bırakma kampanyası da düzenlenmemiş. Bu mahallenin insanı sigara kullanmıyor. Burasını Sağlık Bakanlığı rol model olarak belirleyebilir. Çünkü, nüfusun çok önemli bölümünün sigara kullanmaması enterasan” diye konuştu. 
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon
HE 10 Ekim 2016 22:59

Çok güzel inşallah bu örnek davranışı başka yerlerde de görebiliriz

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat