Bu Projede Kahveler Kadınlara Ait

Bu Projede Kahveler Kadınlara Ait

Akfen Holding’in kurduğu Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde, Akfen Yenilenebilir Enerji bünyesinde yatırımları yapılmakta olan 17 enerji santralinin olduğu kırsal bölgelerde ikamet eden halka yönelik olarak yapılan

A+A-

Denizli ilindeki Kale Demirciler Mahallesi ve Acıpayam Yeşildere Mahallesi kahvelerinde yapılan buluşmalara katılımda bulunan hemen hemen 200 kadına ilkyardım, temel sağlık, kanser taraması, kadın hastalıkları ve organ bağışı ile alakalı uygulamalı anlatımlar yapıldı.

Akfen Holding ‘in kurduğu Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde 2018 senesi süresinde Akfen Yenilenebilir Enerji şirketinin elektrik üretim santrali yatırımlarının olduğu Türkiye’nin 17 değişik kırsal bölgesinde yapılan “Önce Sağlık” projesi tüm hızıyla sürüyor.

Proje çerçevesinde Denizli ilindeki Kale Demirciler Mahallesi ve Acıpayam Yeşildere Mahallesi kahvelerinde yapılan buluşmalara katılım gösteren ortalama 200 kadına ilkyardım, temel sağlık, kanser taraması, kadın hastalıkları ve organ bağışı ile alakalı eğitimler uygulamalı bir şekilde anlatıldı.

Geçtiğimiz sene “Evde Okullu Olduk” projesi ile 0-6 yaş grubu çocukların gelişimi ile alakalı 15 farklı bölgede 1000 kadına erişilirken, ‘sağlık’ olarak tespit edilen bu senenin teması ile 1200 kadına eğitim verilmesi hedefleniyor.


KÖY KAHVELERİNDE KADINLARA EĞİTİM VERİLİYOR

TİKAV Yönetim Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, kırsal bölgelerde ikamet eden kadınlara yönelik her sene değişik konularda yaptıkları eğitimler ile ailenin temeli olan kadınların farkındalıklarını yükseltmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Yılmaz, kadınlara bu eğitimler ile ulaşarak tüm evlere girebilmek ve evlerdeki bireylerin tamamında bu konuda farkındalık yaratmanın mümkün olduğunu ve yılsonuna kadar 17 farklı bölgede en az 1200 kadına ulaşacaklarını öngördüklerini ifade etti.

“Önce Sağlık” projesi kapsamında 2018 senesinin ilk 3 ayında Mersin Anamur Otluca HES, Muğla Ula Kavakçalı HES, Muğla Seydikemer Sekiyaka HES, Denizli Kale Demirciler HES, Denizli Acıpayam Yeşilvadi GES ve Aydın Bozdoğan Sırma HES yatırımlarının olduğu bölgelerde sağlıkla ilgili eğitimler verildi. Proje Nisan ayında ise Konya ilinin Ereğli ilçesindeki Yaysun GES ve Kayseri ilinin Yahyalı ilçesindeki Çamlıca HES eğitimleri ile sürecek. Köy kahve ve okullarında yapılan “Önce Sağlık” projesi ile 2018 senesi sonunda toplamda eğitim verilen noktaların sayısı 17’ye erişecek

“EVDE OKULLU OLDUK”TAN SONRA SAĞLIĞA YÖNELDİ

TİKAV ile Akfen Yenilenebilir Enerji’nin ilk sosyal sorumluluk projeleri  “Önce Sağlık” değil. Geçtiğimiz sene de “Evde Okullu Olduk” projesi ile yine Akfen Yenilenebilir Enerji şirketinin enerji yatırımlarının olduğu noktalarda ikamet eden halka yönelik bir proje yapıldı.

Kırsal bölgelerde yaşayan ve 0-6 yaş grubu çocuk sahibi olan kadınların katılımı ile hayata geçirilen “Evde Okullu Olduk” projesi ile annelere çocukların muayene ve aşı takvimleri, beslenme sağlığı ve ev kazaları ile alakalı eğitimler verildi. 15 değişik noktada 1000 kadının katılımı ile yapılan eğitimlerde yetişkinlerin çocukları ile daha iyi zaman geçirebilmeleri ve onların gelişim süreçlerine destek olabilmeleri için evde bulunan malzemeler ile ev içinde okul öncesi etkinlik atölyesi çalışması yapıldı.

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.