Büyükşehir Haritasını Çıkaracak

Ege - Denizli 13 Temmuz 2018 16:05
Videoyu Aç Büyükşehir Haritasını Çıkaracak
A
a

Denizli ilinin daha sağlıklı ve yaşanabilir bir şehir olması amacı ile çalışmalarına devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi şehrin stratejik gürültü haritalarının hazırlanması için çalışmalara başladı.

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli’nin yaşam kalitesinin daha da artırmak için halk sağlığını direkt etkileyen problemlerin ortadan kaldırılması ile alakalı yatırımlarına da devam ediyor. Bu çerçevede Denizli Büyükşehir Belediyesi, şehrin stratejik gürültü haritalarının hazırlanması çalışmalarını başlattı. Türkiye’nin ‘En çevreci belediyesi’ unvanını elinde bulunduran Denizli Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonu ile insan sağlığına tehdit oluşturan çevresel gürültü kirliliğinin azaltılması amacı ile saha çalışmalarını yapıp bir yol haritası çizmekte.
 

Gürültü ölçümleri yapılıyor

 
Çevresel sorunları devam ettirilebilir bir yaklaşımla ele alan Denizli Büyükşehir Belediyesi, “Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi Yönetmeliği" çerçevesinde  şehir çapında çevresel gürültüye engel olunması amacı ile endüstriyel tesislerde, eğlence yerlerinde ve karayollarında çevresel gürültü ölçümleri yapmaya başladı. Sayısal veri tabanının hazırlamış olduğu bu çalışmaların ardından veriler gürültü yazılımına entegre edilip şehrin gürültü haritalarını meydana getirecek.
 

Eylem planı hazırlanıyor

 
Çevre düzeni planları ve imar planlarının hazırlanması aşamalarında, çevresel gürültü haritaları dikkate alınarak ileride meydana gelebilecek gürültü problemlerine engel olmayı hedefleyen Denizli Büyükşehir Belediyesi çevresel gürültünün düşürülmesi de dahil olmak üzere gürültü ile alakalı tüm konuların değerlendirilmesi, yönetimi ve düşürülmesini planlanmasını da kapsayan eylem planı hazırlıyor.
 
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat