Çameli'ne 2 Milyonluk Kaynak Sağlanacak

Çameli'ne 2 Milyonluk Kaynak Sağlanacak

Kırsal kalkınma için yeni bir model olan LEADER yaklaşımı için Kırsalda Yerel Kalkınma Stratejilerinin Uygulanması için Çameli’nde ilk imzalar atıldı.

A+A-

TKDK ,Tarım ve Orman Bakanlığı ve Avrupa Birliği tarafından yürütülen Leader projesi çerçevesinde Yerel Kalkınma stratejisinin uygulanması için Çameli Yerel Eylem Grubu Derneği'yle beraber Çameli Taş Konaklar ’da imza töreni düzenlendi.

Bu yaklaşım Kırsal sorunlar için yenilikçi çözümler üretilmesini teşvik etmekte ve yerel toplulukların ihtiyaçlarını karşılamak için önemli bir görev üstlenmektedir.

Toplantıya ;Çameli Kaymakamı Didem Dinç Özay Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, TKDK Denizli İl Koordinatörü Murat Kar, Proje Birim Amiri Selahattin Kaya, Yerinde Kontrol birim Amiri Naim Yücel. Uzman.F.Altay Alp,, Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol, Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Yılmaz Erkaya, Çameli İlçe Jandarma Komutanı Resul Bulut, Çameli Yerel Eylem Derneği Başkanı İbrahim Putgül ve üyeleri katıldı.

Çameli Pilot İlçe

"LEADER Tedbiri Farkındalık Yaratma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi" için ülke genelinde seçilen 10 pilot il (20 pilot ilçe) arasına 2015 Ekim ayı itibariyle Çameli'de kabul edilmiştir ve gerekli çalışmalara başlanmıştır.

LEADER Tedbiri Farkındalık Yaratma ve Yerel Halkı Harekete Geçirme Teknik Destek Projesi

Sözleşmenin amacı; kırsal toplulukların kapasitelerinin geliştirilmesiyle, kırsal alanların sosyal, ekonomik ve çevresel olarak iyileştirilmesine destek olmak; yerelde henüz kullanılmayan yerel kaynak ve potansiyelden yararlanılarak yeni gelir kaynakları yaratmak ve yaşam kalitesini iyileştirmek; kırsalda yaşayanların yerel kalkınma süreçlerine gerçek anlamda katılmalarını desteklemek ve kırsal toplulukların daha büyük topluluklarla entegrasyonunu kolaylaştırmaktır

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan "Projenin amacı; kırsal toplulukların kapasitelerinin geliştirilmesiyle, kırsal alanların sosyal, ekonomik ve çevresel olarak iyileştirilmesine destek olmak; yerelde henüz kullanılmayan yerel kaynak ve potansiyelden yararlanılarak yeni gelir kaynakları yaratmak ve yaşam kalitesini iyileştirmek; kırsalda yaşayanların yerel kalkınma süreçlerine gerçek anlamda katılmalarını desteklemek ve kırsal toplulukların daha büyük topluluklarla entegrasyonunu kolaylaştırmaktır. Yerel Kalkınma Stratejisinin uygulamasına Eylül ayında başlaması öngörülmektedir. Proje 3 sene sürecek ve ilçemize yaklaşık 2 milyonluk kaynak sağlayacaktır. İlçemize Hayırlı Olsun." dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum