Caner Sarıoğlu'nun 1 Mayıs Açıklaması

Caner Sarıoğlu'nun 1 Mayıs Açıklaması

Saygıdeğer TÜRK işçisi,

A+A-

Alın teri ile helal kazancın peşinde olan Harama el uzatmayan sevgili Ülkücü İşçi Kardeşlerim.

 

İşçinin, emekçinin bayramı olarak kabul edilen 1 Mayıs’ın ülkemizdeki tüm işçilerin kutlayacağı bir şölen havası içinde geçmesi gerekmektedir.

Yıllardır “kavga, çatışma günü” gibi görülen, ve bu önemli günde de belli bir takım bölücü grupların provokasyonlarıyla anlamını fazlasıyla yitiren 1 Mayıs’ın, geçimini alnının teriyle sağlayan vatandaşlarımızın günü olarak hatırlanmasını ve tüm önlemlerinde bu yönde alınarak, işçi bayramının milletimize gönül rahatlığıyla, huzur içinde ve bayram havasında yaşatılmasını bir borç olarak görüyoruz.

“Dik Baş, Tok Karın, Mutlu Yarın”, “İşçi Köleliğine Son” gibi sloganlar, Ülkücü İşçiler Derneğini işçilere, işçi sorunlarına bakış açısını bütün çıplaklığıyla göstermektedir. Sloganlardaki anlayışı her aşamada uygulayan derneğimizin, işçilerden bu kadar büyük ilgi görmesinin nedeni de bu kadar açık ve nettir.

Ülkücü İşçiler Derneği, sadece işçi sorunlarına değil, memleket meselelerine, siyasi gelişmelere de, tıpkı işçi meselelerindeki duyarlılıkla yaklaşmayı başaran ender kuruluşlardan birisi, belki de başta gelenidir. Ülkücü İşçiler Derneği, Türkiye’nin bugününü, yarınını, geleceğini ilgilendiren her konuda, işçi sorunlarında olduğu gibi açıktan taraf olmuş, bu uğurda bedel ödemekten hiç kaçınmamış bir sivil toplum kuruluşudur.

Ülkücü İşçiler Derneği’nin, Türkiye’nin ve işçilerin her türlü sorununun çözümü yolunda yaptığı olağanüstü çalışmalarında etkisi büyük olmuştur.

Bilinmelidir ki dünya döndükçe, insanlık var oldukça, haklının haksıza karşı verdiği mücadelede er ya da geç, hak'kı hak bilip, hakkı savunanların ve dik duranların galip geleceği inancıyla, geleceğe umutla bakıyoruz. Bizler haram lokmanın değil Helal kazancın peşinde olan bir kurumun mensubuyuz.

Bu duygular içinde, tüm işçilerimizin güç birliği yaptığı, işçilerin tüm haklarını elde ettiği, ayrılıkların bir tarafa bırakıldığı, adalet, dostluk, kardeşlik ve barışın tesis edildiği 1 Mayıs ’larda buluşmak dileğiyle, tüm Türk işçisinin emek ve dayanışma gününü kutluyoruz.

 

Saygılarımla

 

CANER SARIOĞLU


Ülkücü İşçiler Derneği Ege Bölge Başkanı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.