CHP İktidarında Telafi Edici Ödemeler Yapılacak

CHP İktidarında Telafi Edici Ödemeler Yapılacak

CHP Denizli Milletvekili Adayı Kazım ARSLAN seçim çalışmalarını Çivril ilçesini ve mahallelerini ziyaret ederek sürdürdü

A+A-

Arslan Çivril ilçe başkanlığında partililerin yoğun ilgisi ile karşılandı. Arslan daha sonra mahalleleri ziyaret ederek esnaflar ve vatandaşlarla sohbet etti, sorunlarını dinledi, Yaşanacak Bir Türkiye için projelerini anlattı . Arslan, Çivril’de çiftçilerin yaşadıkları sorunları biliyoruz. Elma üretiminde zorlanan çiftçilerimiz,birde tüccarlara mahkum olunca hem üreticiler kazanamıyor hem de tüketicilerde haklı olarak pazaryerlerindeki yüksek fiyatlardan şikayetçi oluyorlar.Bu seneki Elma,Armut,Şeftali,Üzüm,Zeytin,Ceviz üretimi,21-22-23 Nisanda olan Don olayı nedeniyle çok az olacak.Çiftçimiz zararların tespit edilerek,üreticiye telafi edici ödemelerin bir an önce yapılmasını istiyor.Çiftçinin ve üreticinin buna şiddetle ihtiyacı var.Siyasi İktidar bu zararları dikkate almak zorundadır.Önemli miktarlarda olan bu zararların bir an önce giderilmesi gerekmektedir.Çivril’deki Elmalardaki,Şeftaalilerdeki,Armuttaki zararları görmezlikten gelemez.


Çaldaki,Güneydeki üzüm bağlarındaki zararları,Honazda Kirazlarda meydana gelen zararları,Cevizlerdeki zararları iktidarın hemen gidermesi gerekir.Devletimiz için bu paralar çok fazla değildir. Arslan , 13 yıllık iktidar partisi devletin kaynaklarını har vurup harman savurmuuştur.Harcanan bir lüzumsuz paralar karşısında, çiftçiye ve üreticiye ödenecek paralar çok küçüktür.CHP İktidarında Çiftçilerin telafi edici zararaları derhal ödenecek,çiftçilerim üretim şevki kırılmayacaktır.Biz Çiftçimizi ürettirmek istiyoruz.Onun içinde üreticiyi kazandırmak istiyoruz.Bu alanlara para ayırmak zorundayız.Çiftçi ve üeretici çok zor durumda iken,Ülkemizde 17 milyon yoksulun olduğu bir zamanda Dünyanın en büyük sarayını yaptılar.Saray yapılırken para var,çiftçiye gelince para yok oluyor.Kendi vatandaşlarımız yoksulluk ile boğuşurken, Suriyeli vatandaşlara yardımlar yapılıyor,kiraları ödeniyor,yeşil kartlar veriliyor,6 milyar dolara yakın paralar harcanıyor.Daha ne kadar harcanacağı da belli değil.Bu para hiç bir neden yok iken Sırf Erdoğan’ın Esat’ı kızması nedeniyle,muhalifleri desteklemek üzere harcanmıştır.


CHP İktidarında bu tür gereksiz harcamalara son vereceğiz.Kaynaklarımızı ve paralarımızı kendi vatandaşlarımız için planlı ve ekonomik olarak harcayacağız.Siyasi iktidar 13 yıllık dönemde hep,kendi yandaşlarını kolladı zengin etti. Bir sürü israf edici harcamalar yaptı.Şimdi soruyorum size,bu kadar işsizliğin ve yoksulluğun olduğu ülkemizde israfa ve lüks harcamalara ne gerek var ? Bu kadar kul hakkı yeme hangi dinde var ? Bugüne kadar hangi Cumhurbaşkanı Erdoğan kadar para harcamış ? Yapılan sarayın maliyeti ile 100.000 kişinin istihdam edeceği fabrika kurulur,İçinde üretim yapılır,işçiler çalışır,para kazanır,işsizlik azalır.Siyasi iktidar emekliye ikramiye verecek kaynak yok diyor.Fakat Dünyanın en büyük sarayını yapıyor.Yapılan bu sarayın parası ile emekliye daha iyi maaşta verilir,çift maaş ikramiyede verilir,asgari ücret 1.500 tl de olur,mazot 1.5 TL de olur çiftçiye destekler verilir.CHP iktidarında planlanan tüm projeler gerçekleştirilecek.


Devletin imkanları ve paraları carcur edilmeyecek.Devletin ve Belediyelerin taşınmazları TÜRGEV’e verilmeyecek.Erdoğan, görevi Abdullah Gül’den devralırken, geçen yıl 199.5 milyon lira olan Cumhurbaşkanlığı bütçesinden kendisine 103 milyon liralık ödenek kaldı.Bu ödeneği yıl sonuna kadar tüketti,2015’te de bütçeden kendisi için ayrılan paya iki kat zam yaptırdı. Cumhurbaşkanlığı’nın 2014 yılında 199.5 milyon TL olan bütçesi, 2015 yılında 397 milyon liraya yükseltildi. Yani Erdoğan’ın Gül’den devraldığı bütçeyle birlikte bu yılsonuna kadar olan 16 aylık bütçesi 500 milyon liraya çıktı. Erdoğan’a bu da yetmedi, daha önce sadece başbakanlığın kullanımında olan Örtülü Ödenek cumhurbaşkanlığına da açıldı.Yani Erdoğan , Türkiye Cumhuriyet’i tarihinde en çok para harcayan Milletin parasını israf eden Cumhurbaşkanı olarak tarihe geçti dedi.Bunun gibi bir çok gereksiz ve lüks harcamalar yapılmış,Devletin kaynakları boşa harcanmıştır.Bunların önüne geçeceğiz,bu imkanları yoksul halkımız için ve çiftçilerimiz için kullanacağız.Çiftçilerimizi mağdur etmeyeceğiz,telafi edici ödemeleri zarar tespitinden sonra hemen yapacağız.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.