CHP'ye Hakaret Eden Şahsa Suç Duyurusu

CHP'ye Hakaret Eden Şahsa Suç Duyurusu

CHP İl Başkanlığı tarafından PAÜ Rektörü Hüseyin Bağ'ın eski danışmanı Hüseyin Aslan’a suç duyurusunda bulundu.

A+A-

Pamukkale Üniversitesi Rektörü Hüseyin Bağ'ın eski danışmanı Hüseyin Aslan, sosyal medya hesabından CHP ve CHP'lilere yönelik çok ağır hakaretler içeren bir paylaşımda bulunmuş ve Rektör Bağ şahsı jet hızında görevden almıştı.

CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi ve Pamukkale İlçe Başkanları, Kadın ve gençlik kolları il Başkanları ve il yöneticileriyle tüm Denizli İl teşkilatı adına Denizli Adliyesi'ne gidip, Aslan hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

Suç duyurusunda, Aslan'ın paylaşımıyla halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama, Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret suçları işlediğine dikkat çekilip, şu ifadelere yer verildi:

1-)Şüpheli Hüseyin ASLAN sosyal medya hesabı olan Twitter hesabından ''huseyinaslan32'' kullanıcı adıyla yaptığı paylaşımda '' 100 yıldır devam eden bu illet bu zihniyet...! Zındıka komitesi, deccal ve süfyanın siyasi kurumu, TÜRK e dinini, dilini, mukaddesatını unutturmaya memur ingiliz maşası, terör ve kaos sevici, darbetör, nerede bir pis iş ve pislik biri var arakasında alçak bu şebeke... #VirüstenBeterChp'' şeklinde paylaşımda bulunmuştur.

2-)Adı geçen şahıs bu paylaşımı ile TCK 216 ve devamı maddeleri uyarınca ''halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama'' ile ''Atatürk'ün hatırasına alenen hakaret'' suçlarını işlemiştir. Bu paylaşımdaki hedef kitle Cumhuriyetin banisi Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, Atatürk'ün kurmuş olduğu CHP ve yüzyıla yakın süredir bu siyasi partiye gönül vermiş milyonlardır. Kendisini kabile asabiyetinin bir temsilcisi olarak gören, rejimin taassubu ve bağnazlığını kendisine vazife edinen, rol kapma çabası içerisindeki bu şahsın, bilimin yuvası olan Pamukkale Üniversitesi'nin en üstündeki makamının henüz birkaç gün öncesine kadar danışmanlığını yapmış olması ayrıca düşündürücü ve üzücüdür.

3-) Bu şahsın satırlarına dökülen kin ve nefretin müsebbibini açık ve net olarak biz ve bizim gibi düşünenler bilmektedirler. Düşmanlığının temelinde ''Türkiye Cumhuriyeti'' olan bu şahsın bilmesinde fayda vardır ki; Cumhuriyet Halk Partisi ve milyonlar, Türkiye Cumhuriyeti'nin, kuruluş iradesinin ve nihayetinde Mustafa Kemal ATATÜRK'ün devrimlerinin yılmaz bekçisidir. Bir kesimi ötekileştiren bu nefret dili cezasız kalmamalıdır.

4-)Şüpheli tarafından yapılan bu paylaşım aynı zamanda Covid19 salgını ile ülkemizin ve dünyanın mücadele ettiği bugünlerde yapılmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi ve neferleri bu zorlu günlerde halkın yanında, içindedir. Millet olarak yek vücut olmamız gereken bugünlerde topluma hizip sokmayı amaçlayan, açık ve net birçok suç unsurunu ihtiva eden bu paylaşımların genel ülke ve dünya gündemi içerisinde hangi amaç için yapıldığı belirsizdir. Yapılan paylaşımın eleştirel sınırları aştığı, düşünce özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyecek türden nefret hakaret dili ihtiva ettiği sarihtir.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.