Cumhuriyet Değerleri Hoyratça Harcanıyor!

Okunma: 3001
Gündem 29 Ekim 2016 02:49
Videoyu Aç Cumhuriyet Değerleri Hoyratça Harcanıyor!
A
a

Cumhuriyetin bağımsızlığından ödün vermeyen, dayatmalara boyun eğmeyen, Atatürk öncülüğünde yurdumuza ve egemenliğe sahip çıkan vatandaşlar olarak en büyük bayramımızın 93. yılında Cumhuriyet değerlerinin ve temellerinin hoyratça harcandığını, bu nedenle Cumhuriyeti korumamız ve bağımsızlığından ödün vermeden yaşatmamız gerektiğinin bilincine bir kez daha varıyoruz.

http://www.denizli.bel.tr/
Yüce Atatürk’ün Önderliğinde kurulan toplumsal, siyasal, hukuksal, kültürel ve ekonomik dönüşümlerin yolunu açan aydınlatma çağı olan Türkiye’nin çağdaş uygarlıklarla bütünleşmesini, laiklik ilkesinin benimsenmesini sağlayan Cumhuriyetimizin 93. Yılını kutluyoruz.
 
NE LAİK CUMHURİYETTEN,NE DEMOKRASİDEN,NE DE PARTELENTER REJİMDEN VAZGEÇMEYECEĞİZ.
 
 
Cumhuriyetin en büyük erdemi, Türk toplumunu ulus olma bilincine kavuşturması ve bireyi yurttaş konumuna yükseltmesidir. Ulusumuz Cumhuriyetle birlikte anayasal bir yapıya kavuşmuş laik devlet yapısı üzerinde yükselen ulusal bir devletin, onurlu, özgürce düşünebilen ve eşit haklara sahip yurttaşları haline gelmiş, devletin tek ve gerçek sahibi olmuştur. Ancak uzun uğraşlar ve fedakârlıklar neticesinde gelinen düzeyin yeterli olmadığı daha güzel yarınlar için her alanda, çatışma yerine saygıyı kavga yerine, adalet ışığında barışı, karanlık yerine bilinçli aydınlığı seçmeliyiz.
 
Türkiye Cumhuriyeti demokratik laik bir hukuk devleti olarak ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür. Cumhuriyeti yüce önder Atatürk’ün emaneti olarak onun inanç ve devrimlerine sadık kalarak gelecek kuşaklara aktarmak hepimizin en kutsal görevidir. Bu kutsal görev bizim milli onurumuz olduğu kadar, hep beraber taşıdığımız insanlık şerefimizdir.
 
Cumhuriyetinin 93 yıllık öyküsü başarı ve uygarlaşma öyküsüdür. Cumhuriyetimizin başarısı ile haklı bir sevinç ve gurur içersindeyiz. Bizlere özgür bir birey olmayı,  bağımsız çağdaş, laik bir hukuk devletinde yaşama olanağı yaratanları minnetle anıyoruz.

 
Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti Cumhuriyetimizi ve Cumhuriyet Değerlerimizi her ne pahasına olursa olsun koruma ve sonsuza dek yaşatma kararlılığımızı asla yitirmeyeceğimizi belirtir, halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutlarız.
 
Gülizar Biçer KARACA
25.Dönem Milletvekili ve CHP Parti Meclisi Üyesi
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat