DENİB'ten Ekip ve Performans Yönetimi Eğitimi

DENİB'ten Ekip ve Performans Yönetimi Eğitimi

DENİB AKADEMİ’de yeni eğitim olan “Ekip ve Performans Yönetimi” 13 Şubat 2020’de Denizli İhracatçılar Birliği’nde yapıldı.

A+A-

Perfosmart Eğitim ve Gelişim Çözümleri’nden Kemal Albayrak’ın verdiği eğitim programında; ekip yönetiminde bütünsel yaklaşım, değişik liderlik modellerine bakış, ekibin ve performansının yönetilmesi, durumsal liderlik yaklaşımları ve ekibin dinamiği, maksimum performans için liderlik stilinin adapte edilmesi, değişik ekip üyelerini anlama ve yönetme, ekip yöneticisinin geliştirme görevi, çatışma ihtiyacı ve gelişim, değerler ve davranış normları, gelişim ihtiyaçlarını analiz etme gibi konulardan bahsedildi.

Eğitmen Kemal Albayrak, yönetim ve liderliğin aslında kalıplara sokması çok güç bir yetkinlik olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Tüm çalışanlarınız birbirinden çok farklı davranış ve tutuma sahiptir. Bir yöneticinin kimi zaman etkin bir lider, bir danışman, bir arkadaş olması gerekir. Kimi zamansa görevlerin yöneltilmesi konusunda daha otoriter bir yaklaşım sergilemesi ve bunların hepsini aynı anda olmayı başarması önemlidir.

Üstün Yöneticilerin Özelliği

Çalışanlarınız, işin doğası gereği duygusal iniş-çıkışlar yaşayabilir. Performanslar bazen en üst noktaya çıkarken, bazen durağan dönemler olabilir. Günümüz yöneticilerinin son derece sabırlı, iletişim becerilerinin oldukça iyi olması gerekir ki çalışanlarını iyi yönetebilsin ve motive edebilsin. Üstün yöneticiler, farklı kişilikleri etkin bir takımın içine yedirebilen ve böylece beklenen performans sonuçlarını elde edebilen takım liderleridir.”

Eğitim programı, yapılan bilgilendirmelerin ve paylaşımların ardından soru-cevap bölümüyle devam etti.

DENİB Akademi Eğitimlerine, 20 Şubat 2020 tarihinde düzenlenecek olan “Transmedya Hikâye Anlatıcılığı Eğitimi” ile devam edecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.