DENİB’ten KOBİ’lere Önemli Program

DENİB’ten KOBİ’lere Önemli Program

DENİB’in ev sahibi olduğu “TİM- KOBİ İhracat Seferberliği Eğitim Programı” Denizli’de yapıldı.

A+A-

Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonu ve Denizli İhracatçılar Birliği ortaklığında Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) ihracata teşvik edilmesi amacı ile “TİM KOBİ İhracat Seferberliği Eğitim Programı” 24-25 Şubat 2020 tarihlerinde Denizli İhracatçılar Birliği ev sahipliğinde yapıldı.

Program çerçevesinde Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi,  KOSGEB, Eximbank, TOSYÖV ve Kredi Garanti Fonu’ndan alanında yetkili isimler firmalara nasıl ihracatçı olunacağı, ihracat ile alakalı desteklerden ne şekilde faydalanabileceği ve ihracatın finansmanına kadar pek çok konuda katılımcıları bilgi verdiler.

Etkinliğe katılan TİM Strateji, İnovasyon ve Girişimcilik Şube Müdürü Kübra Ulutaş, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ihracatı artırmak ve ihracata teşvik etmek amacıyla yürüttüğü çalışmaları anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

2 Gün Sürdü

DENİB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim programından ilk gününde, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü Başkanı V. ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Figen Yıldırım, “İhracatın Temelleri ve İhracatta Pazarlama Stratejileri”, Denizli KOSGEB İl Müdürü Aziz Acar, “İhracat Odaklı KOSGEB Destek Programları, Proje Hazırlama ve Kılavuz Eğitimi” konusunda, TOSYÖV Eğitmeni, Cüneyt Örkmez, “KOBİ Destekleri ve İhracatta Dijitalleşme konularında güncel bilgiler aktardılar. Programın ikinci gününde ise, Ticaret Bakanlığı ihracatı Geliştirme Uzmanı Gözde Eroğlu tarafından, “İhracat Destek Programları” ile ilgili konulardaki sunumunun ardından, Türk Eximbank Denizli Şubesi'nden Müdür Yardımcı V. Muhammet Afşar, “İhracatın Finansmanı ve İhracat Kredileri ve Kredi Garanti Fonu Denizli Şubesi Yöneticisi Serkan Uzun ise, “İhracatta Yönelik Kredi, Garanti ve Sigorta Programları ve Kefalet Uygulamaları ile İhracatın Finansmanında KGF Destekleri” konularında güncel bilgi sunumları gerçekleştirildi.

Denizli’de faaliyet gösteren ihracatçı firma temsilcilerinin ve ilgililerin katılım sağladığı eğitim programı, soru-cevap bölümüyle sona erdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.