Denizli Aile Hekimlerinden Yetti Gari!

Denizli Aile Hekimlerinden Yetti Gari!

Denizli'de Aile Hekimleri, 1 Ocak'tan itibaren aile sağlığı merkezinde görevli, hekim ve aile sağlığı çalışanlarına cumartesi günleri ayda en az 8 saat nöbet tutma zorunluluğu getiren genelgeye tepki amacıyla iş bıraktı.

A+A-

Sadece bebek, hamile ve acil vakalara bakıldığı duyuruldu.

Denizli Aile Hekimleri Derneği Bakanı Dr. Suat Erim, Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenledi. Denizli Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gökhan Önem ile yaklaşık 80 aile hekiminin katıldığı toplantıda Erim, yarın) Ankara'da yapılacak miting öncesi kentte bir günlük iş bırakma eylemi yaptıklarını söyledi. 

Kentte 279 aile hekiminin bulunduğunu, ülkenin aşılama oranında yüzde 97'yi bularak Avrupa'nın önüne geçtiğini belirten Erim, "Aşılama, koruyucu sağlık hizmetlerinde gelişmiş ülkelerin bile önüne ülkemizi taşıdık. Bunu yaparken, hekimler çok çalıştı. Bu ülke tarihinde görülmemiş bir kalitede aile sağlığı merkezleri kazandırdık. Ancak, anayasal dinlenme hakkımız görmezlikten geliniyor. Adli nöbetler, defin nöbetleri, acil nöbetler, Aile Sağlığı ve Toplum Sağlığı Merkezleri'ndeki nöbetlerle ayda 320 saati aşkın çalışıyoruz. Ayrıca, üstümüzdeki baskılar da dayanılmaz hale geldi. Anayasal haklarımız için bir günlük iş bırakma eylemi yapıyoruz. Sadece bebek, hamile ve acil vakalara bakıyoruz. Cumartesi günü Ankara'daki mitingimize sivil toplum örgütleri ve halkımızı bekliyoruz" dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.