Denizli Eski Milletvekili Kılıçdaroğlu'na Rakip

Denizli Eski Milletvekili Kılıçdaroğlu'na Rakip

24.dönem Denizli CHP Milletvekili ve Parti Meclisi üyesi İlhan Cihaner, CHP Kurultayı'nda Genel Başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

A+A-

24. Dönem Denizli Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner de genel başkanlığa adaylığını açıkladı. Erzincan eski Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, 2011 yılında Denizli’de 2. sıradan kontenjan milletvekili adayı olarak açıklandı.

Cihaner,”Liderin seçtiği değil, üyelerin seçtiği Parti Meclisi’ne ihtiyacımız var. Bizler partimizin demokratik bir örgütle yönetim anlayışı ile Cumhuriyetin kazanımlarının sahiplenen, çağdaş ve sol bir siyasetle başarıyla ulaşabileceğimize inanıyoruz.Bu ilkeleri parti yasalarına dönüştürmeyi parti politikalarına dönüştürmeyi amaçlayarak, CHP Genel Başkanlığı’na aday oldum. Önce partimizi, sonra ülkemizi sonra da dünyayı değiştirmeye talibiz. Asıl ihtiyacımız olan cesaret.”ifadelerini kullanarak adaylığını açıkladı.

İLHAN CİHANER KİMDİR?

İlhan Cihaner, 23 Şubat 1968 doğumlu eski cumhuriyet başsavcısı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski milletvekili. 2012, 2014 ve 2016’da yapılan CHP kurultaylarında parti meclisi üyeliğine seçilmiş olup, halen bu görevi yürütmektedir. 2011 yılında yapılan seçimlerde CHP’den Denizli milletvekili seçildi. 2012 yılında yapılan CHP kurultayında parti meclisi üyesi seçildi. 2015 yılında yapılan seçimlerde CHP’den İstanbul milletvekili seçildi. 2018 seçimlerinde aday gösterilmedi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısına rakip olarak çıkan diğer isimler şöyle:

Eski Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı

CHP Kurultay Onur Üyesi Prof. Tolga Yarman

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.