Denizli Özel Servergazi Başarıda Sınır Tanımıyor

Denizli Özel Servergazi Başarıda Sınır Tanımıyor

Akdeniz Bilim Olimpiyatları’na Servergazi Damgası

A+A-

20. Ulusal Akdeniz Matematik Olimpiyatında Denizli  ÖzelServergazi Liseleri 1 altın, 5 gümüş, 4 bronz olmak üzere toplamda 10 madalya kazanarak Türkiye’de en çok madalya kazanan 2.okul oldu.

3-4 Mayıs 2015 tarihlerinde Akdeniz Üniversitesi’nin Antalya’da düzenlediği 20. Ulusal Akdeniz Matematik Olimpiyatı gerçekleştirildi. Türkiye’nin seçkin okullarının 8, 9, 10 ve 11. sınıflarında okuyan öğrencilerin katılımı ile yapılan olimpiyata 650 öğrenci katıldı. Servergazi Eğitim Kurumları Akdeniz Matematik Olimpiyatlarında, 1 altın, 5 gümüş, 4 bronz olmak üzere toplamda 10 madalya kazandı. Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen ödül töreninde madalyalarını Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe ve jüri başkanı Prof. Dr. İlham Aliyev’den alan Servergazi öğrencileri, başarılarını büyük bir sevinçle kutladı.

Servergazi Fen ve Anadolu Lisesi Matematik  Olimpiyat Koordinatörü Kurbani Kaya  ise, "Öğrencilerimiz 20. Ulusal Akdeniz Matematik Olimpiyatında dağıtılan madalyaların 10 tanesini alarak  büyük bir başarıya imza attılar. Emeklerimizin karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz. " dedi.

 

Özel Servergazi Eğitim Kurumları Genel   Müdürü Recep Ali Yalçın   ise “TÜBİTAK, IYIPO, EGMO,I-SWEEP ,GENIUS ’ta alınan bu yılki başarılar göğsümüzü kabarttı. Bu başarıların ardından gelen AKDENİZ MATEMATİK OLİMPİYATLARINDAKİ altın, gümüş ve bronz madalyalar bizleri gururlandırdı. Hedefe ulaştığımıza inanıyorum. Emeği geçen öğretmenlerimizi ve öğrencilerimizi kutluyorum.” diye konuştu.

Özel Servergazi Fen ve Anadolu Lisesi  Müdürü Bünyamin Gümüş  ise’’ Ulusal’da en itibarlı yarışmalardan biri olan Akdeniz Matematik Olimpiyatlarında öğrencilerimizin 10 madalya almaları ile görülmüştür  ki; Denizli Servergazi Eğitim Kurumları , artık Türkiye’nin ulusal anlamda eğitimde büyük bir markası olmuştur.Emeği geçenleri kutluyorum’’ dedi.

 

20.ULUSAL  ANTALYA MATEMATİK OLİMPİYATLARINDA MADALYA ALAN SERVERGAZİ ÖĞRENCİLERİ

1- Mehmet Saim Elma – Altın Madalya

2-Ozan Kaymak –Gümüş Madalya

3-Atakan Yiğit – Gümüş Madalya

4-Alperen Gözeten- Gümüş Madalya

5-Metincan Aydemir- Gümüş Madalya

6-Başak Önder- Gümüş Madalya

7-Esmanur Eraslan-Bronz Madalya

8-Sena Yapsu- Bronz Madalya

9-Halil Özkan- Bronz Madalya

10-Ayşe Pelin Özcan- Bronz Madalya

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.