Denizli Ticaret Odası, “A Sınıfı Oda” oldu

Denizli Ticaret Odası, “A Sınıfı Oda” oldu

Denizli Ticaret Odası, 5 Yıldızlı Akreditasyon Belgesi’ni A Sınıfı’na yükseltti.

A+A-

Geçen yıl çalışmaları tamamlanan ve denetimleri gerçekleştirilen 10. dönem 39 oda/borsa ile akreditasyon sertifikalarını yenileyen 1, 2, 5 ve 7. dönemden 54 oda/borsa; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın da katılımıyla düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Törende sertifikasını alan Denizli Ticaret Odası’nın da, “Beş Yıldızlı Akreditasyon Belgesi” yenilenerek, “A Sınıfı Oda” kapsamına alındı.

 

Törende ilk olarak konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu akredite olarak ‘5 yıldızlı’ ünvanı alan oda borsa sayısının 191’e ulaştığını, 41 oda ve borsanın da yolda olduğunu açıkladı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ise yaptığı konuşmada, artık Türkiye'de sadece otellerin değil, ülkenin geleceğine hizmet eden oda ve borsaların da 5 yıldızlı hizmet verdiğini söyledi. Denizli Ticaret Odası’nın sertifikasını ise TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu ve TOBB Akreditasyon Kurulu Başkanı Halim Mete Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer’e, Akreditasyon İzleme Komitesi Üyeleri Fatma Aydoğan Tosun’a ve Mutlu Sözgen’e verdi.

 

Akreditasyon belgelerinin yenilenmesi ve “A Sınıfı Oda” kapsamına alınmalarıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Başkan Özer, üyelerine daha iyi hizmet sunmak için çalışmalarına ara vermeden devam edeceklerini bildirdi. Denizli Ticaret Odası, hizmet anlayışı, şeffaflık politikaları, üyeleriyle ilişkileri, bilişim altyapısı gibi çalışmaları kapsayan akreditasyon denetimi sonucunda “Beş Yıldızlı Akreditasyon Belgesi”nin yenilenerek, “A Sınıfı Oda” kapsamına alındıklarını anlatan Özer, sözlerini şöyle tamamladı: “Denizli Ticaret Odası olarak biz ilk kez 2006 yılında Akredite Oda olduk. Bu tarihten itibaren Odamız, olumlu gelişmeler kaydetti. Son denetim sonucunda da Odamızın çok şey kazandığına şahit olduk. Çünkü Odamız, artık hizmet kalitesini A Sınıfı’na yükseltmiştir. Bu nedenle büyük bir mutluluk duyuyoruz. Ben akreditasyon belgemizin yenilenmesinde büyük emeği olan değerli çalışanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimize, meclis üyelerimize ve meslek komitesi üyelerimize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu sistemi oda/borsalarımıza kazandıran başta TOBB Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu olmak üzere TOBB Akreditasyon Kurulu Başkanımız Sayın Halim Mete’ye ve TOBB Akreditasyon Kurulu’nda görev yapmış ve yapmakta olan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.