Denizli Türk Ocakları: Şiddetle Kınıyoruz

Denizli Türk Ocakları: Şiddetle Kınıyoruz

Türk Ocakları Denizli Şubesi tarafından Ermenistan’ın Azerbaycan Topraklarına yapmış olduğu saldırı ile alakalı bir kınama mesajı yayınlandı.

A+A-

Yayınlanan mesajda Ermenistan ve destekçilerinin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Türk Milleti’nin ve yöneticilerinin “İki devlet, bir millet” söyleminin sınanmaya kalkılmaması gerektiği vurgulandı.

Türk Ocakları Denizli Şubesi Başkanı Prof. Dr. Turgut TOK tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Türk Ocakları Denizli Şubesi olarak Ermenistan’ın Azerbaycan’ın Tovuz bölgesine 12 Temmuz’dan itibaren gerçekleştirdiği saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Ermenistan, kadim Türk toprakları Karabağ ve çevresindeki bölgeleri emperyalist devletlerin desteği ile işgal altında tutmaktadır. Şimdi de Azerbaycan’ın kuzeybatı bölgesindeki Tovuz’a tüm uluslararası kurallara uymaksızın saldırmıştır. Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Ermeni saldırılarına misliyle ve anında cevap vermiştir. Bu saldırılar ve Karabağ işgalinin devamı, Kafkaslardaki barış ve istikrar ortamını bozmaya yönelik tehlikeli girişimlerdir. 

Ermenistan’ın uluslararası anlaşmaları, hak ve hukuku yok sayan bu saldırılarına başta Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası kuruluşlar gerekli tepkiyi vermeli ve uyarıyı yapmalıdır.

İşgal Son Bulmalı

Türk Dünyası’nın kanayan yarası Karabağ işgali son bulmalıdır. Türkiye ile Azerbaycan dolayısı ile de Türk Dünyası arasına hançer gibi yerleştirilen Ermenistan, kadim Türk topraklarından çekilmelidir. Nahcivan ile Azerbaycan arasındaki topraklar Türk topraklarıdır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, Türk Milleti’nin ve yöneticilerinin “İki devlet, bir millet” söylemini Ermenistan ve destekçileri sınamaya kalkmamalıdır.

Türk Ocakları Denizli Şubesi olarak, şehitlerimize rahmet, yaralılarımıza şifa diliyor;  Azerbaycan’ın ve Azerbaycan’daki soydaşlarımızın her şart ve durumda yanında olduğumuzu kamuoyuyla paylaşıyoruz.

                                                                      

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum