Denizli'ye Dünya Şehri Görünümü

Ege - Denizli 5 Aralık 2018 14:44
Videoyu Aç Denizli'ye Dünya Şehri Görünümü
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bugüne dek hizmete alınan 16 adet köprülü kavşak kent trafiğinin can damarı oldu.

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli Büyükşehir Belediyesinin ulaşıma yönelik yaptığı en önemli yatırımların başında gelen köprülü kavşaklar kentte hem kesintisiz trafik akışı sağlarken hem de Denizli'ye gerçek bir dünya şehri görünümü kazandırdı. Çevre düzenleme çalışması tamamlanma aşamasına getirilmiş olan Üçgen Köprülü Kavşakları, İstasyon, Sümer, Sanayi, Zafer Katrancı, Hal, Zeybek, Dokuzkavaklar, Orhan Abalıoğlu, Pamukkale, Müfide Tekin Ada, Deliktaş, Fatih, Kayıhan, Bağbaşı ve Bozburun Köprülü Kavşakları ile bilhassa şehirlerarası trafik akışı hızlanırken Denizli Büyükşehir Belediyesinin ulaşım yatırımları Türkiye'de pek çok ile de örnek oldu.
 

Ulaşım yatırımlar sürüyor

 
Köprülü kavşakların yanında ulaşımda değişik çözümler de sunan Denizli Büyükşehir Belediyesi Akhan virajında da örnek bir düzenleme yaptı. Ulaşımda geleceğe dönük çözümler sunan Denizli Büyükşehir Belediyesi ayrıca son dönemde hayata geçirdiği Şehit Er Doğan Acar Yaya Üst Geçidi ile Üniversite Yaya Üst Geçidi gibi 14 adet yaya üst geçidini de Denizli halkına kazandırdı. Yakıttan ve zamandan büyük tasarruf sağlayıp can güvenliğini had safhaya çıkaran söz konusu projeleri vatandaşlar çok sevdi.
 

Denizlimize yakışanı yaptık

 
Bugüne dek 16 adet köprülü kavşağı hizmete açtıklarını ve Denizli’nin giriş çıkışlarında yaşanan trafik keşmekeşliğinin ortadan kaldırıldığını ifade eden Başkan Osman Zolan, "Göreve geldiğimizde Denizli'de bir tek köprülü kavşak yokken bu gün bu sayı 16'ya ulaştı. Bir zamanlar çevre illerin hatta ilçelerinin yollarına gıpta ederek bakardık. Şimdi ise Türkiye’nin birçok şehrinden kentimizdeki yollara, kavşaklara, üst geçitlere gıptayla bakıyorlar. Kente kazandırdığımız köprülü kavşaklar ile hem zamandan kazanırken hem de yollarımız daha güvenli ve konforlu hale geldi. Bir zamanlar trafik keşmekeşi içerisinde yer alan bir şehirden; köprülü kavşakları ile örnek, imrenilen bir dünya kenti haline gelen Denizlimize yakışanı yaptık" şeklinde konuştu.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
https://akishaber.com.tr/