Denizli'de Eğitim Etkinlikleri...

Denizli'de Eğitim Etkinlikleri...

Gelecekleri İçin Enerji Verimliliğinin Resmini Çizdiler Şimdiden Kazandılar

A+A-

Çocuklara enerji kaynaklarının doğru kullanımı ve enerji verimliliğinin öneminin anlatılması amacıyla, Milli Eğitim Bakanlığı  veEnerji Verimliliği Derneği protokolü ile Türkiye de 21 pilot ilde yapılan Enerji Çocuk Projesi kapsamında düzenlenen resim yarışmasının Denizli ödül töreni Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şubesinde  gerçekleştirildi.

 

Törene, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün, Şube 2.Başkanı Doç.Dr.Mahmud Güngör, dernek yönetim kurulu üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

Enerji Verimliliği konusunda çocuklarımızı bilinçlendirmenin ilk hedefleri olduğunu belirten Enerji Verimliliği Derneği Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün; “ Biz dernek olarak gerek  genel merkezimiz gerekse Denizli Şubemiz 7 den 70 herkesi enerji verimliliği konusunda bilinçlendirmek için çalışıyoruz. Düzenlediğimiz yarışmalar ve etkinlikler ile toplumumuzun dikkatini çekerek onların bu konuda bilgilenmelerini sağlıyoruz. Türkiye genelinde yapılan Enerji Çocuk Projesi ile birçok çocuğumuza enerji verimliliğinin önemini anlattık. Projemiz kapsamında düzenlenen resim yarışmasına ilimizden de katılım oldukça yoğun olması bizleri çok mutlu etti. Öğrencilerimizin bu konuda ki hassasiyetlerinin ömür boyu sürmesini temenni ediyor, kendilerini başarılarından dolayı tebrik ediyorum” dedi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Hepiniz hoş geldiniz. ENVER Derneği başkanımıza ve üyelerine sizlerin adına teşekkür ediyorum. Derneğimizin önemini çok iyi biliyoruz. Resim alanında katıldığınız bu yarışma ile enerji verimliliğine bir nebzede olsun katkıda bulunduğunuza inanıyorum. Sizlerin bu duyarlılığı ile enerji verimliliği dalga dalga yayılacak ve bir farkındalık oluşacaktır. Derneğimizle ileriki dönemlerde okullarımızda daha farklı projelere imza atmaya hazırız. Denizlimiz için ülkemiz için bu konu büyük önem arz etmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün dereceye giren öğrencilerimizin hayatlarında daha büyük başarılara imza atmasını temenni ediyorum” dedi.

 

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

 

 

 

Millî Eğitim Bakanlığı il TÜBİTAK arasında imzalanan protokol kapsamında ortaokul ve liselerde gerçekleştirilen bilim fuarlarından birisi olan Denizli Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışı yapıldı.

 

Denizli Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışına İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Müdür Yardımcıları Şener Bayram, Mustafa Özevcimen, İlçe Millî  Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, okul müdürü Şenol Çağlayan, öğretmen ve öğrenciler ile davetliler katıldı.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz yaptığı konuşmasında “Sevgili gençler, eğitim geleceğin teminat altına alınmasıdır. Eğitim adına yapılan tüm çalışmalar muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak içindir. Sadece bilim fuarları değil eğitim adına yapılan tüm çalışmalar sizi hayata daha iyi hazırlamak içindir. Bizler bu konuda çok yoğun çaba sarf ediyoruz. Denizli İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak tüm okullarımızda başarı ve kalite anlamında çıtayı yükselttik. Sizleri çok seviyor ve değer veriyoruz. Sizlerden beklentimiz geleceğimizin teminatı olarak çok çalışmanızdır. Kendinizi çok iyi yetiştiriniz. Ülkemizin geleceğinin mesleki eğitimle çok daha iyi olacağını düşünüyoruz. İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak bakanlığımız olarak, devletimiz olarak mesleki eğitimin gelişip ilerlemesi için çabalıyoruz. Proje sahibi öğrencilerimizi ve danışman öğretmenlerini kutluyorum. Bilim fuarımızın hayırlı olmasını diler, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasının ardından diğer protokol üyeleri ve öğrencilerle birlikte sergi açılışı kurdele keserek yaptı. Müdür Oğuz tüm projeleri ilgi ile gezerek, hazırlayan öğrencilerden ve öğretmenlerinden bilgiler aldı.

 

Denizli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi TUBİTAK 4006 Bilim Fuarı sergisinde  32 Danışman Öğretmenle  81 Öğrencinin hazırladığı 37 TÜBİTAK Projesi ve 1 Avrupa Birliği  Projesi yer aldı.

 

 

 

Ahmet Çalışkan Anaokulunun Minik Öğrencileri Mezuniyet Heyecanı Yaşadı

 

İlimiz Pamukkale Ahmet Çalışkan Anaokulu  yıl sonu etkinliği yapıldı. EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Pamukkale Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Hayırsever işadamı Ahmet Çalışkan ve eşi Sıdıka Çalışkan, veliler ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Etkinliğin ana teması olarak ‘Su’ seçildi. Öğrenciler “Gereksiz kullanmam hiç, Hayat kaynağıdır Su. Temiz bir gelecek için, Dünyanın en önemli konusu ‘SU’” mesajını verdi.  Gece boyunca renk cümbüşü içerisinde olan minikler gösterilerini mükemmel bir şekilde sergileyerek izleyenleri büyülediler.

 

Gecenin açılış konuşmasını yapan Ahmet Çalışkan Anaokulu Müdürü MünireKiriş, velilerin okullarına yoğun ilgi gösterdiğini belirterek, velilere ilgilerinden dolayı teşekkür ederken, geceyi hazırlayan öğretmen ve öğrencileri de tebrik etti.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, gecenin sonunda hayırsever işadamı Ahmet Çalışkan ve eşi Sıdıka Çalışkan’a çiçek ve hediye sundu. Müdür Oğuz konuşmasında “Sevgili yavrularımıza verdikleri emeklerinden dolayı, okul müdürümüze ve öğretmenlerimize de bu güzel eserlerden dolayı teşekkür ediyorum. Bugün aramızda iki özel insan var. Hayırseverimiz Ahmet Çalışkan ve değerli eşleri Sıdıka Çalışkan Hanımefendiler bizi yalnız bırakmadı. Hayırseverimiz Ahmet Çalışkan Anaokulunu ve Sıdıka Çalışkan Ortaokulunu ilimize kazandırarak eğitime büyük katkıda bulundular. Yavrularımıza güvenimiz sonsuz. Bütün yıl boyunca hazırladıkları gösterilerini en iyi şekilde sundular. Burada okulöncesi eğitimin önemini bir kez daha gördük. Sizlerden isteğim yavrularınızı torunlarınızı mutlaka anaokuluna gönderin. Anaokulu bizim geleceğimiz. Hayırseverimize sizlerin adına teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Hayırsever Ahmet Çalışkan konuşmasında “Bugün burada çok mutlu oldum ve duygulandım. Yavrularımızı izlerken iyi ki bu okulu yaptırmışım dedim. Allah herkese okul yaptırarak eğitime kazandırmayı nasip etsin. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.